« Powrót do artykułu

Wpłaty na PPK ze środków PFRON

Warsztat terapii zajęciowej (WTZ) będzie mógł sfinansować składkę na Fundusz Solidarnościowy (FS) od wynagrodzeń pracowników oraz kwotę odprowadzaną na pracownicze plany kapitałowe (PPK) z pieniędzy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

pieniądze, złoty 2

żródło: ShutterStock

– Szczególnie istotne jest uporządkowanie tego, jakie składniki wynagrodzenia pracowników niepełnosprawnych i pozostałego personelu podlegają dofinansowaniu z PFRON, bo zdarzało się, że podczas kontroli było to kwestionowane – mówi Ewa Wójcik, prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców ZAZ.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • lucjan(2020-03-29 15:34) Zgłoś naruszenie 10

    Zarządzanie finansami to u mnie słaba strona, tzn dobrze zarabiam jak na swój wiek ale odkładanie wychodzi mi...średnio. No ale to już nie problem kiedy niedługo i u mnie wejdzie ppk, i oszczędzanie dla mnie będzie automatyczne, bez mojej ingerencji, a i mój kochany szef mi się dołoży ;) Koszt całości to maksymalnie 0,6% więc jakoś to zniosę

    Odpowiedz
  • mikołaj(2020-04-01 14:52) Zgłoś naruszenie 00

    PPK to konieczność dzisiaj, bo mało osób ma większe oszczędności, a emerytura to będzie duży cios dla każdego, kiedy to nagle traci się znaczną część środków finansowych. Tutaj dzięki rządowemu programowi do oszczędzania, w tym okresie będziemy mieli jeszcze sporo zebranych dodatkowych środków.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!