« Powrót do artykułu

Wypłata środków z PPK w razie rozwodu lub unieważnienia małżeństwa. Co z podatkiem

W razie rozwodu lub unieważnienia małżeństwa i podziału majątku środki zgromadzone w PPK przypadające byłemu małżonkowi uczestnika są przekazywane w formie wypłaty transferowej na jego rachunek PPK lub są wypłacane w formie pieniężnej.

obrączki,ślub, małżeństwo

żródło: ShutterStock

Zwrot środków w formie pieniężnej następuje w terminie 3 miesięcy od dnia przedstawienia dowodu, że środki zgromadzone na rachunku PPK uczestnika PPK przypadły byłemu małżonkowi uczestnika PPK.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • krzysztof(2020-03-29 15:48) Zgłoś naruszenie 10

  Zastanawiało mnie trochę czy przystąpić do ppk, czy to dobra opcja i już wiem. Tak uważam, że to dobre rozwiązanie, bo to nasze środki, które możemy podglądać, są dziedziczne, możemy użyć ich przy chorobie, zakupie pierwszego mieszkania. Ostatecznie możemy opuścić program i po odjęciu dopłat od państwa i 30% od pracodawcy reszta jest nasza, a to i tak więcej niż na lokacie, więc czemu by nie skorzystać z tego.

  Odpowiedz
 • lunaa(2020-04-06 14:59) Zgłoś naruszenie 00

  Wszystko dobrze wyjaśniliście, zresztą ja uważam że pracownicze plany kapitałowe to inwestycja na lata, bo na skromnej emeryturze kto nam pomoże jak sami odrzucimy sobie pomoc.

  Odpowiedz
 • anka(2020-04-28 14:32) Zgłoś naruszenie 00

  PPK to program stworzony na podstawie podobnych rozwiązań w innych krajach zachodnich. Tam bardzo się przyjął tak rozbudowany program do prostego oszczędzania, bez ingerencji w to, więc u nas zapewne będzie podobne, bo lubimy niewielkim kosztem zyskiwać sporo

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!