« Powrót do artykułu

Kogo sprawdzi PIP w 2020 r.

Inspekcja sprawdzi m.in. zawieranie umów cywilnoprawnych, czas pracy w korporacjach i samorządzie, bezpieczeństwo na budowach. Najnowsze zadania dotyczą PPK i płac dłużników alimentacyjnych.

żródło: DGP

Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • kadrowiec(2020-01-16 17:56) Zgłoś naruszenie 40

    Mój znajomy pracuje w PIP i tam dopiero ktoś powinien zrobić kontrolę, bo z tego co opowiada znajomy to jest dramat. Od jakiegoś czasu tylko liczy się statystyka. Wszystko na ilość. Sami łamią podstawowe przepisy, bo zmuszają swoich pracowników do wykonywania określonej ilości kontroli. A o ile wiem, jako wieloletni kadrowiec, jest to niedopuszczalne, bo umowa o pracę, jest umową starannego działania, a to oznacza, że nie można zmuszać pracowników do wykonania określonej ilości zadań, jeżeli nie wiadomo ile wysiłku będą one wymagały i jak długo będą trwały. Sami nam to zakwestionowali w zakładzie.

    Odpowiedz
  • ex PIPa(2020-01-16 18:55) Zgłoś naruszenie 40

    Do kadrowiec. Wystarczyłoby wprowadzić system zadaniowy i ułatwiłoby to pracę. I tak fakty są takie, że bardzo dużo pracy jest robione w domu, bo inaczej by się człowiek nie wyrobił. Ale to w konspiracji, bo nie wolno. No ale jak nie zdążysz, to po ....... dostaniesz. Do tego przeładowanie zakresem kompetencji. Przepisy coraz bardziej skomplikowane, stan techniczny tak samo, a nam dokładają co raz to nowe zadania. A to obcokrajowcy, a to alimenty, a to fundusze emerytalne, a to żurawie etc..etc... Przecież nie ma czasu nawet przepisów przeczytać.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!