« Powrót do artykułu

Usługi opieki domowej w Niemczech czeka niebawem rewolucja. A to ważne również dla polskich przedsiębiorstw

Wyzwaniem dla naszych firm będzie wkrótce nie tylko szara strefa w tej branży, lecz także planowane regulacje naszego zachodniego sąsiada. Przygotowanie się do nich może zaś nie być łatwe, bo zmiany nadchodzą z kilku stron.

senior

żródło: ShutterStock

Opieka nad seniorami świadczona w domu to usługa ważna społecznie i delikatna. Dotyczy osobistego, intymnego obszaru ludzkiego życia. Mieszkańcy Niemiec żyją coraz dłużej, a liczba potrzebujących opieki w jesieni życia rośnie. Z szacunków m.in. posła do niemieckiego Bundestagu Pascala Kobera (FDP) wynika, że aż 83 proc. obywateli chciałoby żyć i funkcjonować w swoim domu najdłużej jak to możliwe, nawet gdyby wymagali opieki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • zgroza(2020-01-10 16:48) Zgłoś naruszenie 10

    a u nas senior sam w domu z głodu i w bólu umiera bo nie stać go po ok. 40 latach pracy na dom starców ani na wynajęcie opiekunki. Oto ...... rzad od lat. Ob y ci przy korycie umierali w bólu za krzywdę ludzi pracy.

    Odpowiedz
  • Marianna22(2020-01-24 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety my w temacie opieki nad seniorami jesteśmy bardzo daleko od standardów zachodnich. Mam koleżankę w promedica i ona mówi, że w Niemczech szanuje się osoby starsze i mają naprawdę bardzo dobrze. No i mają cały czas osobę, która się nimi opiekuje, a w Pl często seniorzy są pozostawieni sami sobie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!