« Powrót do artykułu

Możliwość wypłaty części pieniędzy z rachunku PPK na leczenie

Ustawa o pracowniczych planach kapitałowych (Dz.U. poz. 2215) daje oszczędzającym w tym programie możliwość skorzystania ze zgromadzonych środków w razie poważnej choroby uczestnika, jego małżonka lub dziecka. Czy dotyczy to także osoby, która ukończyła 60. roku życia i zaczęła korzystać ze zgromadzonych środków (instytucja finansowa rozpoczęła już wypłatę w miesięcznych ratach)?

pieniądze

żródło: ShutterStock

Również rozpoczęcie wypłaty środków po ukończeniu 60. roku życia na podstawie art. 99 ustawy o PPK pozwala uczestnikowi na skorzystanie z wypłaty w razie poważnego zachorowania. Spowoduje to jednak konieczność ponownego ustalenia wysokości otrzymywanych przez niego rat.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • cleo(2019-12-20 13:27) Zgłoś naruszenie 20

    I akurat ja uważam to za bardzo duży plus, że z tych pieniędzy można skorzystać znacznie wcześniej. W końcu nie wiadomo co będzie za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat a takie fundusze zawsze będą dla nas przydatne

    Odpowiedz
  • bedaa(2019-12-28 12:21) Zgłoś naruszenie 20

    Tak, też gdzieś o tym czytałam i to jest dobre rozwiązanie, poza tym dziedziczenie tych środków i możliwość wykorzystania pieniędzy zgromadzonych w ppk jako wkład własny też jest super

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!