« Powrót do artykułu

500+ dla niesamodzielnych może wpłynąć na dochód

Nowe świadczenie nie będzie się liczyć do kryterium dochodowego, jeśli osoba ubiega się o pomoc o charakterze pieniężnym, będzie zaś uwzględniane przy wnioskowaniu np. o usługi opiekuńcze czy posiłek.

pieniądze, złoty 3

żródło: ShutterStock

praktyce uzyskanie prawa do 500+ może zwiększyć jej dochód i spowodować, że będzie musiała płacić za usługi opiekuńcze.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • dziadek(2019-10-09 06:21) Zgłoś naruszenie 50

  cóż, powiem z zażenowaniem tak: to trzeba mieć tzw łeb i dobre serce by to wymyślić. A podobno przepisy są nieskomplikowane ii dodatkowo są upraszczane.ale widzę że bez schodkowatości wariantowania to status zawodowy zostałby obniżony no i premia nie byłaby należna, A tak to "potomkowie folwarcznych" więcej szacunku będą przejawiać.

  Odpowiedz
 • Elżbieta(2019-10-21 10:53) Zgłoś naruszenie 00

  Mam pytanie moja mama przebywa w Domu Pomocy Społecznej ma emeryture najniższą,czy 500+ będzie jej wliczane do odpłatności za Dom Pomocy Społecznej i z 500+ będzie jej zabrane na opłate na DPS.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Anna(2020-01-19 20:27) Zgłoś naruszenie 00

  A miało się nie wliczać do dochodu. Na dzieci 500+ nie wlicza się do dochodu, dla starszych i chorych- no cóż szkoda gadać !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!