« Powrót do artykułu

RODO nie zabrania badania pracowników alkomatem

W wielu sektorach gospodarki wykonywanie pracy w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości może stanowić poważne zagrożenie dla życia lub zdrowia dużej liczby pracowników oraz innych osób. W celu ograniczenia ryzyka pracodawcy bardzo często przeprowadzają badania trzeźwości pracowników, w tym wyrywkowe i prewencyjne. Jako przykład można wskazać badania trzeźwości kierowców miejskich przedsiębiorstw komunikacyjnych oraz operatorów ciężkich maszyn budowlanych.

RODO. Dane osobowe

żródło: ShutterStock

W wielu sektorach gospodarki wykonywanie pracy w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości może stanowić poważne zagrożenie dla życia lub zdrowia dużej liczby pracowników oraz innych osób.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • r(2019-07-12 07:45) Zgłoś naruszenie 30

    RODO to przykład inflacji i psucia prawa. Kompletnie niezrozumiała regulacja, która w zasadzie tworzy same problemy i nie rozwiązuje żadnego. Organy administracyjne marnujące tony papieru i toneru - bo muszą wypisywać absurdalne informacje, że nie będą wykorzystywały danych obywateli komercyjnie. Tak jakby w przeszłości była to praktyka standardowa. Teraz już wręcz niebezpieczne pomysły z tymi alkomatami. Przecież dopuszczenie do pracy po alkoholu to zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko tego upojonego ale też w wielu przypadkach osób trzecich. W imię czego? Ochrony "danych medycznych" :)))) odurzonego alkoholem? Absurd goni absurd.

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2019-07-11 12:18) Zgłoś naruszenie 20

    No i mamy kolejny prawny bubel, oderwany od rzeczywistości. Statystycznie, co najmniej 1/ tysiąc pracownik jest w stanie po spożyciu. Gdyby w większym mieście do każdego z nich wezwać policję, to braknie policjantów i radiowozów by zbadać choć 5% podejrzanych........ 😁

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!