« Powrót do artykułu

Zagraniczny organ może podważyć ubezpieczenie w swoim kraju i przekazać informację do ZUS

Prowadzę działalność gospodarczą w Polsce, ale zatrudniłem się również na umowę o pracę na Słowacji. Nie ukrywam, że chodzi mi o niepłacenie składek z firmy. Wystąpiłem nawet do ZUS o interpretację, czy nie muszę płacić tu składek. Interpretacja potwierdziła, że nie muszę. Tymczasem po dwóch latach dostałem od ZUS decyzję, że podlegam polskim przepisom i muszę zapłacić zaległe składki. Rzekomo słowacki ZUS twierdzi, że nie podlegam tam ubezpieczeniu. O co chodzi? Czy nie chroni mnie interpretacja ZUS?

ubezpieczenie

żródło: ShutterStock

Biorąc pod uwagę, jak często polscy przedsiębiorcy występują do ZUS o interpretacje tego typu, twierdząc, że podlegają ubezpieczeniu na Słowacji, Litwie lub w Czechach, można się spodziewać, że zagraniczni ubezpieczyciele coraz częściej będą kwestionować podleganie przez Polaków ubezpieczeniom w ich kraju.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Lisa21(2019-04-14 14:34) Zgłoś naruszenie 21

    Wіtаm wszуstkiсh, czу jеsteś zаіntеrеsowany spotkaniami z prawdziwym seksem? Następnie wypróbuj tę stronę - hotmeet.tk Nаzуwаm sіę tаm Lisa21, czekam, są też moje intymne zdjęcia :)

    Odpowiedz
  • super(2019-04-14 14:29) Zgłoś naruszenie 11

    https://www.youtube.com hehe

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!