« Powrót do artykułu

Kolejne sądy pracy zostaną zlikwidowane

Resort sprawiedliwości chce zamknąć 12 wydziałów pracy w małych miejscowościach. Utrudni to pracownikom dochodzenie roszczeń.

sąd

żródło: ShutterStock

Dotychczasowa praktyka wskazuje, że likwidacja sądów w małych miejscowościach nie jest pozytywnym rozwiązaniem dla zatrudnionych i firm.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • pracownik(2019-03-21 08:21) Zgłoś naruszenie 110

  No i słusznie.Ponieważ pracownik prawie zawsze był na straconej pozycji.

  Odpowiedz
 • emeryt(2019-03-21 20:16) Zgłoś naruszenie 67

  Powinni jeszcze więcej zlikwidować. Po co nam takie sądy gdzie pracownik nie ma szans udowodnić swoich racji, dla sądu zeznania świadków są niewiarygodne, świadectwo pracy jest dokumentem prywatnym jakby go wystawił gość z pod butki z piwem a nie pracodawca. Brawo, tak trzymać.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Jaaaaaa(2019-03-22 12:16) Zgłoś naruszenie 31

  A ja uważam, że likwidacja małych sądów pracy jest ok. Jest koniunktura i zmniejszył się wpływ do takich sądów. Jest rynek pracownika, i to po wydziałach pracy widać. A że sprawy trwają dłużej? Może to wynikać z braku biegłych sądowych, na opinie czeka się bardzo długo. Druga możliwa przyczyna to stopień skomplikowania spraw- teraz częściej niż kiedyś zdarzają się sprawy wielotomowe, wielowątkowe. Nasze prawo pracy wymaga głębokiej reformy....Może się doczekamy takich czasów, że nie będzie nic pod stołem płacone? Bo to się nie będzie opłacać ani pracownikowi ani pracodawcy. Och, marzenia....

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2019-03-23 15:54) Zgłoś naruszenie 26

  Wszystkie tzw. sądy pracy winny być zlikwidowane .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • słuszną linię ma nasza partia(2019-03-26 05:18) Zgłoś naruszenie 11

  Za którtko widać pracownicy tam czekali na rozprawę. Teraz niech tak jak w dużych miastach, czekają na pieniądze po 2 lata. W końcu Ziobro to mistrz nieudanych reform. Ośmieszył się już przed wszystkimi korporacjami prawniczymi.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!