« Powrót do artykułu

Świadczenie pielęgnacyjne: Nie tylko Sopot stosuje bezpośrednio wyrok TK

121 ośrodków odpowiedziało już Sopotowi na pytania dotyczące świadczenia pielęgnacyjnego. Wśród nich są dwa, które tak jak to miasto, przyznają wsparcie opiekunom powołując się wprost na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego (TK).

Sopot

żródło: ShutterStock

Zdecydowana większość ośrodków jeszcze nie odpowiedziała na pisma Sopotu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • opiekun matki(2019-03-18 11:29) Zgłoś naruszenie 60

  no i c.d. problemu Topolewskiej Jak głosi hucznie tytuł artykułu ponoć ktoś "stosuje bezpośrednio wyrok TK" a prawda jest taka, że nie stosuje bezpośrednio wyroku TK a stosuje bezpośrednio przepis prawa materialnego z ustawy o świadczeniach rodzinnych w art. 17 ust. 1b w treści obowiązującej po ogłoszeniu tegoż wyroku TK. Różnica jest zasadnicza, bowiem niektórym błędnie się wydaje, że przepisy prawa materialnego (czytaj ustawy o świadczeniach rodzinnych) nie uległy zmianie, a one uległy od dnia 23 października 2014 r. Oznacza to tyle, że KAŻDY organ administracyjny w Polsce działając zobowiązany art. 6 kpa musi działać na podstawie prawa i w jego granicach (co wywodzi się wprost z Konstytucji RP) i nie może działać na podstawie zaleceń, zobowiązań, czczych oczekiwań jakiegokolwiek ministra czy wojewody, aby do tego obowiązującego prawa (zmienionego wyrokiem) nie stosować. Proste? No proste. Tylko to trzeba rozumieć.

  Odpowiedz
 • Kuba(2019-03-18 09:51) Zgłoś naruszenie 52

  Państwo powinno zająć się niepełnosprawnymi, które zachorowały w dorosłym życiu! Zajmuje się rodzina!

  Odpowiedz
 • WO(2019-03-20 09:48) Zgłoś naruszenie 10

  Czy organ administracji publicznej, może w wydać decyzję na podstawie przepisu (art. 17 ust. 1b ustawy o świadczeniach rodzinnych), uznanego przez Trybunał Konstytucyjny za niezgodny z ustawą zasadniczą (wyrok z dnia 21-10-2014 sygn akt K38/13) ? Wyrok został ogłoszony w Dz. U. w dniu 23-10-2014r. i mimo tego, od przeszło 4 lat organy administracji stosują ten niekonstytucyjny przepis. Pani Michalino, proszę zapytać jakiegoś znanego konstytucjonalisty (np. Pana Chmaja) jak to jest.

  Odpowiedz
 • Beata(2019-03-18 17:07) Zgłoś naruszenie 01

  To est mało państwo powinna opiekunom dać naimniej krajowy idorosl opiekunom

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!