« Powrót do artykułu

Marcowa waloryzacja: W górę nie tylko emerytury i renty, ale też niektóre zasiłki

Jak co roku zmianie ulegną także maksymalne kwoty, o jakie można zmniejszyć świadczenia, gdy pobierające je osoby zarobią zbyt dużo. Wyższe będą też dodatki, np. pielęgnacyjny.

pieniądze

żródło: ShutterStock

W wyniku waloryzacji od 1 marca 2019 r. podwyższono kwotę nowo przyznawanego (po raz pierwszy) świadczenia przedemerytalnego – do wysokości 1140,99 zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Krystyna(2019-03-25 19:58) Zgłoś naruszenie 10

    Znowu emeryci oszukani. Nagle z podwyżki 3,26% o której rząd mówił w styczniu i lutym zrobiło się 2,86%, w cudowny sposób zmniejszyła się inflacja za zeszły rok. Teraz już wiadomo skąd pieniądze na 13 wypłatę. Tylko po co kolejny raz oszukiwać emerytów.

    Odpowiedz
  • Mat(2019-03-20 01:16) Zgłoś naruszenie 10

    PIS okradł emerytów obniżając rewaloryzację - miało być 3,26%, a jest 2,86%. Z naszych emeryckich pieniędzy zabrali sporą sumkę i robią nam łaskę, że wypłacą nam 13-tkę z naszych pieniędzy - a pewnie jeszcze sporo zaoszczędzą dla siebie. Dodatkowo obniżenie rewaloryzacji skutkuje na następne lata tym, że już zawsze mniej emerytury będziemy dostawać o właśnie tę obniżoną rewaloryzację. 13-tka dla emerytów to ewidentna propaganda wyborcza - za nasze, emerytów, pieniądze.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!