« Powrót do artykułu

Świadczenie rodzicielskie uzupełniające - Mama 4+ [DLA KOGO I ILE?]

Jest ono skierowane do osób, które wychowały co najmniej czworo dzieci i z tego powodu nie mogły podjąć pracy zawodowej lub musiały z niej zrezygnować.

Dzieci na wycieczce

żródło: ShutterStock

Szacuje się, że z nowych przepisów skorzysta ok. 65 tys. osób, które dziś nie mają prawa do emerytury lub renty i 20,8 tys. osób, które pobierają świadczenia poniżej poziomu najniższej emerytury.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (10)

 • Wa(2019-03-11 19:50) Zgłoś naruszenie 70

  Matki majace dzieci i pracujące walczmy o dodatkową emeryturę za wychowywanie swoich dzieci. Myśmy pracowały i po południu wychowywały dzieci, pralysmy, gotowalysmy i sprzątały a nie leżały do góry **** tak jak te niepracujące.NIE DAJMY SIE OKRADAC Z NASZYCH PIENIĘDZY. DO WALKI O GODNE ZYCIE ZA PRACĘ I WYCHOWYWANIE DZIECI, .

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Karol(2019-03-12 06:00) Zgłoś naruszenie 50

  Złodzieje i oszuści. A matki pracowy i wychowywały 4 dzieci. Jakim prawem te niepracujace dostają. Popiprzone wszystko. Do roboty nieroby.

  Odpowiedz
 • Zofia (2019-03-12 11:36) Zgłoś naruszenie 40

  Tak to jest niesprawiedliwe, bo dlaczego ktoś kto nie płacił składek ma dostać. Ja też wychowałam 4 dzieci i na emeryturę musiałam sobie zapracować. Uważam że trochę więcej czasu i zadawanych nockę musiałam poświęcić i z tego tytułu nic mi się nie należy. Wniosek z tego taki że lepiej nic nie robić ,bo i tak Państwo da.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • do walki o godne życie(2019-03-12 20:20) Zgłoś naruszenie 30

  Matki pracujące i wychowujące dzieci bez względu na ich ilość walczmy o taką samą emeryturę za wychowywanie dzieci bo myśmy zamiast leżeć i odpoczywać po pracy pracowaliśmy na drugi etat w domu w przeciwieństwie do tych leni nie pracujących. Domagajmy się dwóch emerytur tj za pracę i za wychowywanie dzieci. Walczmy nawet jeżeli musialybysmy zginąć

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • gall anonim(2019-03-16 19:47) Zgłoś naruszenie 01

  Ojcowie wychowujący swoje dzieci walczmy o taką samą emeryturę za wychowanie dzieci

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!