« Powrót do artykułu

Oświadczenie o rezygnacji z PPK wywołało falę oburzenia

Opublikowany przez Ministerstwo Finansów projekt rozporządzenia w sprawie deklaracji o rezygnacji z dokonywania wpłat do pracowniczego planu kapitałowego wzbudza ogromne kontrowersje. Zewsząd słychać zarzuty, że zawarty w nim wzór oświadczenia o rezygnacji będzie zniechęcać do odstąpienia od udziału w PPK. Czy MF go poprawi, uprości? Zainteresowani tego oczekują, ale na razie nie ma takich deklaracji. Do 18 lutego trwają uzgodnienia i konsultacje. Dopiero po ich zakończeniu resort rozważy wprowadzenie zmian.

pieniądze

żródło: ShutterStock

Przygotowany przez Ministerstwo Finansów wzór deklaracji jest oparty na strachu i negatywnych emocjach, to sprytna manipulacja i socjotechnika – komentują eksperci

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • David(2019-02-14 14:49) Zgłoś naruszenie 110

  Dziwię się, że wystarczy tylko oświadczenie o stanie psychicznym, a nie potrzeba zaświadczenia od trzech niezależnych psychiatrów.

  Odpowiedz
 • SIP(2019-02-14 19:05) Zgłoś naruszenie 90

  Moi pracownicy którzy chcą rezygnować z PPK pytają sie czy pracodawca Im kase którą przez to nie dopłaci do PPK wyrówna -wypłaci w wynagrodzeniu no bo inaczej to pachnie nierównym traktowaniem przez zmuszanie do PPK.

  Odpowiedz
 • marek(2019-02-21 15:04) Zgłoś naruszenie 16

  Mi się ten fakt że mi pracodawca dopłaci bardzo podoba, nie widziałem u niego żadnej dodatkowej kasy od lat, może to go wreszcie zmusi:)))))))

  Odpowiedz
 • michałka (2019-02-15 09:15) Zgłoś naruszenie 18

  A ja się dziwię że jak się idzie po kredyt do banku albo jak się zakłada lokatę to nikogo nie oburza fakt składania tylu podpisów i parafowania każdej strony. a tu proszę hejt na każdym kroku. A ja się tam cieszę że mój pracodawca wreszcie będzie musiał coś zrobić dla pracownika! A ne że ciągle będzie się wymigiwał ze wszystkiego.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!