« Powrót do artykułu

"Dziś każda śmierć jest po nic". Rozmowa o przemocy w rodzinie z szefową Niebieskiej Linii

W obecnym składzie zespołu monitorującego ds. przemocy w rodzinie nie ma przedstawiciela ministra sprawiedliwości, za to jest reprezentant ministra kultury. Tak, jakby ktoś uznał, że przemoc w rodzinie jest elementem naszego dziedzictwa.

Przemoc domowa

żródło: ShutterStock

To hasło kampanii z 1996 r. W połowie lat 90. termin „przemoc w rodzinie” był nowością. Do tego czasu mówiło się: „znęty”.

statystyki

Komentarze (2)

  • onepropos(2019-01-12 14:54) Zgłoś naruszenie 10

    Oburzajace jest to, ze wedlug roznych ngo sprawca przemocy jest zawsze mezczyzna. Oczywiscie dowod jest anegdotyczny statystyki polskie i krajow zachodnich nie sa cytowane na poparcie tego klamstwa. System slepo wierzacy kobietom jaki wyrosl na tym gruncie jest skrajnie stronniczy. Np wedlug badan usa policja aresztuje 90% nezczyzn sprawcow i 8% kobiet sprawcow przemocy. Ale tego chce feminizm od lat zmiekczajacy opinie spoleczna na ten temat.

    Odpowiedz
  • onepropos(2019-01-12 15:00) Zgłoś naruszenie 10

    Oburzajace jest przedstawianie mezczyzn jako jedynych sprawcow przemocy domowej. Jeszcze bardziej oburza forsowanie policyjnych nakazow opuszczenia domu ktore statystyczie czesciej dotycza mezczyzn 90% sprawcow niz kobiet tylko 8% kobiet sprawczyn przemocy domowej jest aresztowana.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!