« Powrót do artykułu

Zaradność w Polsce się nie opłaca

Zamiast ustawić się w kolejce po socjal, chcieli pokazać, że potrafią zadbać o rodzinę. Znaleźli lepszą pracę, przekroczyli magiczne progi o kilka złotych i stracili prawo do zasiłków. Zostali sami z przekonaniem, że w tym kraju zaradność nie jest w cenie.

dziecko, matka, praca

żródło: ShutterStock

Jest wiele matek, które staną na głowie, by zapewnić bliskim jak najlepszy byt. Gdy zaczyna im się układać, państwo umywa ręce, odbierając świadczenia. W myśl zasady: tobie pomagać nie musimy, bo sobie radzisz.

statystyki

Komentarze (10)

 • Kpiarz (2018-12-23 10:03) Zgłoś naruszenie 142

  Oto przykład bezduszności urzędników siedzących na ciepłych posadkach i dopominających się ciągle podwyżek. A skuek jest oczywisty. Nie warto być uczciwym, bo w tym kraju najlepiej żyje się leserom, kombinatorom i dzieciorobom. Sorry, jeszcze o zwykłych oszustach zapomniałem.......... 😁

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • aha(2018-12-28 20:33) Zgłoś naruszenie 70

  Bo trudno wprowadzić zasadę dla najuboższych - lansowaną od dawna ,, złotówka za złotówkę". 500 + bez górnego progu od drugiego dziecka, ale na pierwsze jest dolny-górny próg. Przekracza próg o 5, 17 zł o tyle zmniejsza się alimenty lub inny socjal. Kpiarz ma rację.Dojna zmiana daje sobie i kaście kapłańskiej. Pracowitych, skromnych zaradnych spycha na dno. Nie rozlicza kasty kapłańskiej, a jest z czego.

  Odpowiedz
 • Bert(2018-12-22 21:16) Zgłoś naruszenie 642

  opłaca się za to pluć na Polskę i siać defetyzm

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Inspektor Rodziny(2018-12-29 11:22) Zgłoś naruszenie 50

  ........Skarga-na społeczną patologie--pracującym jeszcze jako dzieci/ byłym dzieciom dzieje się krzywda!. Znam wiele takich co jako jeszcze dzieci pracowali na umowy o prace już od 15r życia, bez wakacji, ferii, z obowiązkowymi sobotami i wyznaczonymi niedzielami przed/świątecznymi, później już jako dorosłe osoby zatrudniane w szkodl i nieb warunkach pracy: równocześnie przy rtęci, obsługując nawet 36 źródeł promieniotwórczych – izotopowych, przy nieb napięciach ,bardzo wysokich temp oraz ciśnieniach, strasznym pyle ,pyle wybuchowym , gazach trujących i wybuchowych, kwasach i wielu,wielu innych.(elektromechanicy urządzeń cieplnych -pomiarowych) ..i co?- mimo 45 lat stazu pracy z sobotami i świętami bez dni zamiennie wolnych -nawet 1000 dni /ponadustawowo, okradzieni wstecznie Ustawą o Emeryturach Pomostowych z wieku emeryt --nie dostawali nigdy 500+ , ani nie ma dla Nich wcześniejszego Wieku Emerytalnego. I to jest Polskie złodziejstwo bo na dzieci Kulczyków jest, na dzieci Pana Władka z POd butki z piwem też, ale na Nich tak spracowanych nie ma /na tak spracowanych nie . Czy Prawo i Sprawiedliwość jest jeszcze sprawiedliwa?

  Odpowiedz
 • abc123(2019-01-03 09:48) Zgłoś naruszenie 30

  Gdyby urzędnicy przyznali jej zasiłki pomimo przekroczenia przez nią progów, to w zasadzie jest przestępstwo z ich strony z art. 231 kk (tzw. przekroczenie uprawnień/niedopełnienie obowiązków).

  Odpowiedz
 • Xxx(2019-01-01 08:27) Zgłoś naruszenie 25

  Raczej pracować a nie czekać na to czy na tamno chłop alimentów niepłacone to ci nowość a i przyzwyczajenia ze kasa z nieba spada renta pewnie za wypadek a nie do końca życia .A może więcej pokory i wytrwałości..przekroczyła progi i przekombinowała o pare złotych i straciła wszystkie zasiłki straszne i jeszcze gdybym kombinowała to było by lepiej w życiu nic od państwa nie dostałem i oby tak pozostało. .do roboty a nie siedzieć na ***** i maudzic praca i rodzina i rodzina i praca

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!