« Powrót do artykułu

Rozwodnicy nie są już obłożeni społeczną klątwą. Ale za ich decyzję cenę nadal płacą dzieci

Rozwodzący się nie są już postrzegani jako gorsi. Ludzie wchodzą w kolejne związki, układają sobie życie na nowo. Dobrze by było, żeby wybory dorosłych nie wpływały negatywnie na dzieci.

rozwód

żródło: ShutterStock

Związków, które ulegają rozpadowi, jest coraz więcej. Szacuje się, że co trzecie małżeństwo nie ma szans.

statystyki

Komentarze (13)

 • piję mleko(2018-10-13 10:37) Zgłoś naruszenie 140

  Mógłbym dopisać też swoją historię....ale takich historii jest cała masa. Prawo w zakresie rozwodów, alimentów powinno być dostosowane do obecnych realiów. Za dużo kobiet wchodzi dzisiaj w buty stereotypu biednej, gnębionej matki. Sądy nie czytają akt, nie biorą pod uwagę dowodów i osądzają według utartej linii orzeczniczej. Parodia systemu sprawiedliwości. Dostaję później uzasadnienie wyroku, w którym są nieprawdziwe tezy, apeluję i dostaję kolejny wyrok i uzasadnienie, w którym też jest nieprawda. I co? I gów..o. Jako obywatel tego kraju, podatnik, przedsiębiorca z wyższym wykształceniem, ojciec córki - przyszłego obywatel tego kraju czuje się oszukany przez system. Nie wierzę w ten kraj. Jakoś sobie radzę (jeszcze) ale wierzę, że niejeden nie dał rady w podobnej sytuacji. Córkę wspieram i wspierał będę, żeby tutaj korzeni nie zapuszczała. Oczywiście można napisać, że po prostu wybrałem złą partnerkę - i to będzie prawda. Ale system nie może pomagać w sankcjonowaniu nieprawdy. Zresztą kogo to obchodzi.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Stefan(2018-10-13 09:08) Zgłoś naruszenie 130

  Bardzo dobry artykuł! Brawo Pani Miro. Po pierwsze dzieci są najważniejsze i nie można ich krzywdzić z powodu zawodu miłosnego - nieudanego związku (nie tylko małżeństwa). Niestety w naszym zapyziałym społeczeństwie zawsze winny jest facet. A to nie jest prawda! 96% spraw rozwodowych kończy się przyznaniem praw opieki matce. Niezależnie od tego jaki miała wpływ na rozbicie związku. Facet kocha, potrafi przenosić góry z miłości, ale także poświęcić się dla rodziny. Może wytrzymać z każdą s...ą. Właśnie dla dobra dzieci. Mówi się o tym, że facet przechodzi "kryzys wieku średniego". Dlaczego nikt nie bada zjawiska "dziadzienia" kobiet. Przecież w wyemancypowanym społeczeństwie kobiety niosą różny potencjał, również agresji i wyrachowania. "Dwa lata pracowała z mecenasem nad sprawą". Są zdziry, co planują rozwód w dniu ślubu.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • AnnaK(2018-10-13 15:19) Zgłoś naruszenie 66

  A co powiecie na temat ojców, którym matka nie utrudnia kontaków z dzieckiem, a którzy po rozstaniu z matką dziecka mają w głębokim poważaniu jej prośby, żeby dziecka nie psuć np pokazując mu filmy o mocno spaczonej wizji świata? Kobieta, która zostaje z dziećmi, bo jej mąż odszedł do innej pani, naprawdę ma mocno pod górkę.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Stefan(2018-10-13 14:50) Zgłoś naruszenie 56

  Każdy w życiu ma swoją rolę! Kobiety zostały przez naturę obdarzone darem tworzenia życia. Ich rolą jest zatem rodzić dzieci, piastować je i wychowywać. Dziewczynki całe życie, chłopców do 12 roku życia. Dbać o ognisko rodzinne (dom to nie budynek). Rolą faceta jest bronić rodziny, zdobywać wszystko, co jest jej potrzebne i zapewnić rozwój. Synom ojciec powinien przekazać charakter i wzorzec męski (wychowanie po 12 roku życia). Tyle w temacie. To, co obecnie obserwujemy to proces niszczenia (wychodzenia z) podstawowych ról społecznych. Kobiety "dziadzieją", a mężczyźni niewieścieją. Oba gatunki są ogłupiane przez grupy wpływające na zmiany społeczne (media, sprzedawców, polityków, duchownych i zboczeńców). Widać to szczególnie na paradach "równości". Zakończy się to niestety bardzo źle, gdyż upadek społeczny występuje przed upadkiem cywilizacyjnym. Mieliśmy, jako ludzkość, możliwość przekonania się o tym w przeszłości kilkanaście razy. Co do wyroków w sądach rodzinnych to niestety mamy tu przykład "nierówności". Może i sporo facetów nie chce po rozwodzie opiekować się dziećmi (hańba im, gdyż to ich krew). Nie można jednak uogólniać i krzywdzić tych, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w dalszym życiu swoich pociech. Wbrew stereotypom są oni w stanie zapewnić lepszą opiekę niż niejedna matka. Niestety sądy rodzinne obsadzone są w większości przez kobiety. Stąd takie k...ie wyroki.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • gosc(2018-10-13 14:16) Zgłoś naruszenie 43

  to po wuj się decydują na dzieci, i to jeszcze naklepią jak idioci bo aż kilkoro

  Odpowiedz
 • Jadzia(2018-10-15 13:16) Zgłoś naruszenie 25

  Świetny art. tylko autor zapomniał opisać o przypadkach kiedy kobiety są bite maltretowane zastraszane krzywdzone psychicznie przez swoich "super mężów-oprawców". szkoda że nie ma takiego przypadku opisanego, jak kobiety z dziećmi cierpią, jak sądy takich oprawców traktują lekko, tacy oprawcy umieją świetnie grac do danej sytuacji a wszyscy sądach to wierzą. Z fajnych mężów nagle okazują się tyranami.dobrze umieją się maskować.A o jakichkolwiek alimentach od takiego oprawcy to kobieta i dzieci mogą pomarzyć.Więc proszę opisać o takich przypadkach, a nie tylko o pokrzywdzonych ojcach.

  Odpowiedz
 • Wiktoria(2018-11-16 08:58) Zgłoś naruszenie 11

  Rozwiazanie jest proste .Opieka naprzemienna., Wspolna jako nadrzedna w prawie rodzinnym z wylaczeniem sprawdzonej patologi , opartej na faktach !.Alimenty sprawiedliwe i obliczane wg .tabeli i realnych potrzeb dziecka w danym wieku.. Karanie alienacji rodzicielskiej z cala surowoscia .Wlaczenie kodeksu karnego w razie potrzeby .Karanie za falszywe oskarzenia . Wtedy Dobro Dziecka stanie sie faktycznie Dobrem Najwyzszym .Wroci powaga pl.sadow rodzinnych bo matki beda przestrzegac ich postanowienia . Pojecie alienacji rodzicielskiej zniknie ze swiadomosci przyszlego pokolenia .I pomimo rozstan w rodzinie obecne dzieci uksztaltuja zdrowe , zrownowazone Spoleczenstwo .Kazde dziecko ma prawo do milosci i kontaktu z obojgiem rodzicow , w mysl tak powszechnie tu gloszonego hasla : Jestem mamy i taty "

  Odpowiedz
 • ala(2018-10-13 13:49) Zgłoś naruszenie 00

  W każdej chwili, nawet jeśli ciągle osiągaj wyższy przychód, mogą jednak złożyć wniosek o rejestrację w CEIDG. Rejestracja w ewidencji spowoduje, że za miesiąc, w którym nastąpił wpis, należy opłacić: składki na ubezpieczenia społeczne: proporcjonalnie do dni w miesiącu, podczas kto składki na ubezpieczenie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!