« Powrót do artykułu

Adaptacyjność znakiem przyszłości. Tylko ona pozwoli odnaleźć się na rynku pracy

Zawrotne tempo zmian, którym podlegają światowe gospodarki, sprawia, że jedną z cenniejszych zdolności w nadchodzących dziesięcioleciach będzie adaptacyjność. W Polsce będziemy to obserwować m.in. w sposobie, w jaki przedsiębiorcy pozyskiwać będą pracowników

pracownicy kobiety i mężczyźni

żródło: ShutterStock

Wiele wskazuje na to, że pozytywny trend przyciągania kobiet na rynek pracy może wyhamować – przez politykę społeczną państwa. Z jednej strony uruchomiono program „Rodzina 500 plus”, z drugiej obniżono wiek emerytalny dla kobiet, wzmacniając najważniejsze powody popadania w bierność zawodową.

statystyki

Komentarze (3)

 • Ihgj(2018-10-06 15:18) Zgłoś naruszenie 10

  Już widzę adaptacyjność młodych pokoleń, wyręczanych przez rodziny w najdrobniejszych czynnościach, uczonych, iż matka z ojcem z pianą na twarzy dopadną nauczyciela, który ośmielił się wstawić uwagę lub słabą ocenę. Już to widzę jak te psychiczne truchła znajdą się na rynku pracy.

  Odpowiedz
 • Ola(2018-10-08 10:42) Zgłoś naruszenie 10

  ja pracuje równocześnie na 4 etatach ,na czarno płacac KRUS . To jest adaptacyjnośc. Bylam juz w Holandi ,Grecji a nawet w Egipcie. Na wszystko mnie stać ,zero podatków ! PO co przecież rząd też nie płaci.

  Odpowiedz
 • do wszystkiebo czyli do [)vpy(2018-10-06 21:21) Zgłoś naruszenie 01

  G 0 \/\/ /\/ 0 prawda. Wyobraźmy sobie lekarza, który zamiast praktykować medycynę, przez 8 lat sprzedaje w biedronce, a potem chce wrócić do medycyny. To tak nie działa. Tylko specjalizacje są kluczem do przyszłości. Budowlaniec powinien pracować na budowach a nie w fabryce. Mechanik w fabryce a nie na budowach. etc..etc... Bo jakc coś jest do wszystkiego to jest do [)vpy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!