« Powrót do artykułu

ZUS musi sam ustalić czy zaległości w składkach się nie przedawniły

ZUS nie może odmówić umorzenia należności z tytułu składek nieopłaconych, jeśli najpierw nie zbada czy zaległości nie uległy przedawnieniu - stwierdził w wyroku WSA w Gliwicach.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ZUS

żródło: ShutterStock

WSA orzekł, że dopiero po prawidłowym ustaleniu okresu, którego dotyczą należności składkowe oraz ich wysokości możliwe jest wydanie przez organ prawidłowej decyzji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

  • Inspektor Pracy(2018-09-29 07:45) Zgłoś naruszenie 70

    ..............Nie ma czegoś takiego jak prawo,demokracja,niezawisłe sądy,uczciwe przestrzeganie przepisów,uczciwe przepisy. Znamiennym przykładem niech będą wydarzenia wokoło Ustawy Pomostowej (czytaj POdmostowej) okradajacej z moca wsteczną !...zatrudnionych od najmłodszych lat w nawet najbardziej szkodliwych warunkach pracy juz po fakcie świadczenia tej pracy ( opary rtęci, izotopy promieniotwórcze -mawet 35szt naraz , pyłów i gazów wybuchowych oraz trujących , urządzeniami niebezpiecznych napięć i bardzo wysok temp oraz wysok cisnień,wysok hałasu itp..) zatrudnionych także za komuny w soboty i swięta w nadgodzinach bez dni zamiennie wolnych na wszystkich zmianach. _Wszystkim tak spracowanym Mafie POlityczne ukradły wiek emerytalny 60 lat a potem dołozyly jeszcze kolejne 2............... prawo do tych emerytur tylko dlatego że na wstecznie wskazany rok 1998 nie mieli 25 lat pracy bo byli młodsi wiekiem choć otrzymali Ci co mieli tylko 15 lat w tych warunkach. ale starsi. Klepnął to TK Rzeplinskiego ku zadowoleniu POlitycznego zlodzieja Tuska. W Polsce nie ma prawa ,w Polsce są tylko fasady praworządności i sprawiedliwości. Świadczy o tym także ze do SN jest przymus adwokacki przy bardzo wysokich stawkach adwokackich.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Małgorzata Gersdorf:(2018-09-29 08:18) Zgłoś naruszenie 30

    Każda władza chce mieć "swoje" sądy

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!