« Powrót do artykułu

Ustawowa dyskryminacja niepełnosprawnych nauczycieli w szkole

Od 1 września szefowie placówek oświatowych, często wbrew samym zainteresowanym, muszą automatycznie obniżać pensum niepełnosprawnym nauczycielom.

szkoła

żródło: ShutterStock

Dla dyrektorów zatrudnianie nauczycieli niepełnosprawnych na tzw. gołych etatach to też problem, bo wtedy narażają się na obowiązek wypłacania tej grupie jednorazowego dodatku uzupełniającego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • ki(2018-09-11 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    Czy rzad wreszcie zrobi porzadek ze wszystkimi rencistami z orzeczeniami całkowita niezdolnosc do pracy , albo całkowita niezdolnosc do pracy i samodzielnej egzystencji.Po 20 letniej pracy z takimi ludzmi z takimi orzeczeniami mam takie doświadczenie ,zajmując się zatrudnianiem, i sprawami tych ludzi ,że 90% jest totalnie samodzielne i mogą zupełnie pracować jak pozostali , bo są prostu zdrowi. Jakim prawem ,( tylko chorym) karze się podatników wpłatami na PFRON , czy składkami rentowymi do ZUS. Przy tym ogrom dofinansowań i ulg. We wszystkim z tych spraw mam doskonałą wiedzą i nie mogę pojąć tego absurdu w naszym kraju.W żadnym kraju nie ma czegoś takiego ,żeby niesłusznie obarczać kosztami jednych na rzecz innych niezasadnie. Widać jak kwitł przemysł łapówkarski lekarzy , którzy ludziom często zdrowym wydawali takie orzeczenia. Stan zdrowia określa lekarz ,dlatego ich się wini , a jakaś tam ustawa o rehabilitacji..... pisana była pod siebie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!