« Powrót do artykułu

Kłopotliwe dzieci: Czy zwiększenie wydatków na politykę prorodzinną zwiększa dzietność?

Jak sprawdzić, czy zwiększenie wydatków na politykę prorodzinną o X proc. PKB rocznie pomaga zwiększyć dzietność o Y proc.? W idealnym świecie najpierw wprowadzilibyśmy (znacznie tańszy) program pilotażowy dla małej grupy rodzin. Obserwowalibyśmy tę grupę na tle pozostałych przez 35 lat. Porównalibyśmy wzorce dzietności. Jeżeli rezultaty byłyby zadowalające, to wsiedlibyśmy w wehikuł czasu, cofnęli się o 35 lat i program pilotażowy rozszerzyli. Jeżeli rezultaty byłyby niezadowalające… zrobilibyśmy inny eksperyment.

pieniądze rodzina kredyt

żródło: ShutterStock

Nie tylko kryzysy mogą przesuwać moment posiadania dzieci w cyklu życia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

  • Seba(2018-09-10 15:30) Zgłoś naruszenie 143

    nie zwiększy. Ludzie dostając kasę co miesiąc nie wejdą w pieluchy ponownie, tylko polepszą sobie życie. Skoro nikt nie musi rozliczać się z wydawania 500+, 300+.A my, na rok przed emeryturą, płacąc składki przez 35-40 lat odejdziemy jako dziady. Na naszych oczach powstała kasta panów, która z posiadania dzieci stworzyła zawód. Bez składek i podatków PIT.Ro nie demografia, to polityka.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Roman. (2018-10-13 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Cześć. Macie trójkę, piątkę dzieci chwała wam za wasz trud. Wiem coś o tym bo w latach 80 wychowałem 3 dzieci, jeśli ktoś wie co wtedy było zdaje sobie sprawę o co mi chodzi. W 2005 roku urodził się nam syn, dziś ma 13 lat. I pyta mnie dlaczego on nic nie dostaje od Państwa. Jego koledzy maja za 500+ komputery, wakacje on nie dostaje nic . I ci ja mam jemu odpowiedzieć. Do d.. Taka polityka.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!