« Powrót do artykułu

Długów wobec ZUS można się pozbyć

Zakład Ubezpieczeń Społecznych powołał w tym roku nowe jednostki organizacyjne – Centra Umorzeń (CUM). Utworzono je po to, by ujednolicić i zobiektywizować zasady rozstrzygnięć dotyczących umarzania lub rozkładania na raty należności z tytułu nieopłaconych składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Obsługują one już klientów wszystkich 43 oddziałów ZUS, jakie istnieją w kraju. Centra Umorzeń zostały utworzone w I Oddziale w Łodzi – CUM I (pierwsza instancja), Oddziale w Rzeszowie – CUM II (pierwsza instancja), Oddziale w Bielsko-Białej – CUM III (druga instancja).

zus

żródło: ShutterStock

Wniosek o umorzenie należności z tytułu składek to nic innego, jak formularz oznaczony symbolem RSU.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • 200 hetarowiec(2018-08-29 09:15) Zgłoś naruszenie 20

    Płace KRUS ,nie mam długów w ZUS.

    Odpowiedz
  • Czytelnik123(2018-08-29 21:20) Zgłoś naruszenie 10

    Naprawdę Autorze artykułu nie umiesz odmieniać "w Bielsku-Białej" prawidłowo, bo nie chodziłeś lub nie uważałeś na lekcjach w podstawówce? PISMAK! ******** NIEUK! Jeśli jedziesz do Zielonej Góry, to - analogicznie - piszesz: "jadę do ZielonA Góry", odmieniając tylko drugi człon? Pismactwo! Prostactwo! Bylejakość!!! SKANDAL a nie profesjonalizm!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!