« Powrót do artykułu

Rząd przyjął rozporządzenie ws. zwiększenia dofinansowania na WTZ

Rząd przyjął we wtorek nowelizację rozporządzenia ws. algorytmu przekazywania środków PFRON samorządom, które zakłada m.in. zwiększenie dofinansowania do Warsztatów Terapii Zajęciowych.

pieniądze, banknoty, kasa, finanse

żródło: ShutterStock

Rozporządzenie zakłada także zmianę sposobu obliczania liczby osób niepełnosprawnych w województwie, na podstawie którego liczona jest wysokość środków przekazywanych samorządom wojewódzkim przez PFRON. Zmieniono również sposób ustalania maksymalnej kwoty zobowiązań do wypłaty z tytułu dofinansowania kosztów działalności zakładów aktywności zawodowej.

statystyki

Komentarze (3)

 • Były na szczęście pracownik-niewolnik(2018-09-11 09:42) Zgłoś naruszenie 40

  Oczywiście. Wszystkie grupy zawodowe jeśli postulują, to o podwyżki. Ale wtz-tom, to podwyższa się ale na ogólną działalność. Potem PCPR stwierdzi, że pieniądze idą tu i tu a podwyżek jak nie było tak nie ma. Za stawkę jaką oferują wtz-ty, to może młody pracownik, mieszkający jeszcze z rodzicami pracować. Zresztą wśród młodych nie ma głupich za te pieniądze. Tak naprawdę, wszystkie rządy przerzucają się wtz-tami jak śmierdzącym jajkiem. Kosiniak przez osiem lat wysilił się na podwyższenie o sto złotych. Obecni rządzący podnieśli pól roku 2018, 2019 i 2020 a dalej to już bez waloryzacji. Oczywiście stała, coroczna waloryzacja przez gardło nie przeszła, bo po co? Rozwiązań systemowych również brak. Kluby? Sposób aplikowania i biurokracja PFRON wywołać może tylko uśmiech politowania.

  Odpowiedz
 • pracownik wtz(2018-08-31 09:34) Zgłoś naruszenie 20

  To są grosze. Nie ma się czym chwalić. Potrzeby są dużo, dużo większe. Doświadczeni pracownicy uciekają. Kurczy się możliwość właściwej rehabilitacji podopiecznych. Ale tak naprawdę czy komuś na tym zależy???...

  Odpowiedz
 • Ja(2018-11-23 18:58) Zgłoś naruszenie 00

  Nikt nie będzie pracował za psie pieniądze

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!