« Powrót do artykułu

Ile kosztuje życie niepełnosprawnej osoby? [WYWIAD]

Na rehabilitację wydaję 1560 zł miesięcznie. Do tego chodzę na basen trzy razy w tygodniu. 12 zł każde wejście. Za pomoc w domu płacę 300 zł. Gdyby nie znajomi, musiałabym płacić za to, że ktoś pójdzie ze mną na pływalnię, gdzieś podwiezie. Wtedy ta moja codzienność byłaby jeszcze droższa – mówi Janina Ochojska

Janina Ochojska fot. Maksymilian Rigamonti

autor: Maksymilian Rigamontiżródło: Dziennik Gazeta Prawna

Janina Ochojska fot. Maksymilian Rigamonti

statystyki

Komentarze (15)

 • marta(2018-05-18 11:31) Zgłoś naruszenie 97

  Janka ciągle o sobie...inni nie istnieją....wielu niepełnosprawnych nie ma na chleb i to ty Janka się do tego przyczyniłaś....

  Odpowiedz
 • Serio?(2018-05-18 09:48) Zgłoś naruszenie 85

  Ela, masz rację, dlatego społeczeństwo dostało z Twoich podatków 500+, które idzie na: agd/rtv/ stare bawarki, żarcie, restauracje, kino, wczasy i cholera wie co jeszcze. Domaganie się prawa do godnej egzystencji w kraju, który ma się za cywilizacyjny wyznacznik tego co dobre w Unii (retoryka PiS) nie może być traktowane jako pazerność. Tu chodzi o osoby, które nie są w stanie egzystować samodzielnie, dla których rehabilitacja psychologiczna (kina, restauracje - znamiona normalnego społecznego życia) jest częstoo istotniejsza, niż te "pieluchY". Ty sobie pójdziesz i zarobisz na knajpę, taka osoba nie ma takiej możliwości i często nigdy nie będzie miala. Można byłoby się oburzać gdyby chcieli kasy na loty samolotem i rejsy dookoła ziemi, ale nie na coś co jest społeczną normą.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • Seba(2018-05-18 07:17) Zgłoś naruszenie 88

  Tylko, że wielu przepukało by tę kasę i poszło z wyciągniętą dłonią do współobywateli. Bo konstytucja gwarantuje dla wszystkich dostęp do służby zdrowia. Jestem pewny całkowicie. Trudno odzwyczaić od "darmowych" obiadków.

  Odpowiedz
 • ela(2018-05-18 08:56) Zgłoś naruszenie 816

  Przecież obecny rząd podwyższył niepełnosprawnym rentę ,oraz o 520 zł na pieluchy ,rehab.,itp.więc o co chodzi? Oni po prostu żądają 500 zł ,na kino,restauracje itp.Zdrowe dzieci też nie mają pieniędzy na luxusy.Na luxusy trzeba sobie zapracować.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Interes panstwa na zdrowiu Polakow(2018-05-18 07:12) Zgłoś naruszenie 64

  Gdyby ZUS pobieral tylko skladke spoleczna to opieka zdrowotna w kraju oddana w rece Polakow byla by na duzo wyzszym poziomie. Nie byl by potrzebny NFZ i ogromne wydatki z nim zwiazane. Ludzie mieli by prawo do szybkiej pomocy medycznej bez oczekiwania w kilku letnich kolejkach i mogliby wybrac sobie specjaliste, a pensje Polakow bylyby wyzsze

  Odpowiedz
 • ert(2018-05-19 08:04) Zgłoś naruszenie 23

  Sluzby maja na celowniku trudne sytuacje rodzinne. Dlaczego zdarza sie ze wlasnie te rodziny traca mieszkania i co na to minister Jaki? Wyroki sadowe zapadaja bez podstaw prawnych i bez pelnej dokumentacji a urzednicy nie ponosza zadnych konsekwencji pomino przyczynienia sie do dramatow ludzkich. Wszyscy o tym wiedza i milcza. Popieranie przemocy urzedniczej to kolejna forma wladzy i bezprawia urzednikow tak jak z Hania krolowa egipska.

  Odpowiedz
 • PIS niech da nawet i 1000zł !!!!!(2018-05-19 09:37) Zgłoś naruszenie 21

  Po Wyborach PO czy inni zabiorą i 500+ i te wszystkie dodatki i profity niepełnosprawnych i inne rozdawnictwo różnym społecznie niedostosowanym.

  Odpowiedz
 • Te pieniądze WRACAJĄ(2018-05-19 09:40) Zgłoś naruszenie 13

  Każda gotówka dana Obywatelowi.....daje 24% VAT z każdego zakupu. !!!! Daje też zwrot w postaci Podatku !!!!!!.... Czyli Państwo DAJE...Ale za moment Wszystko Wraca z Nawiązką. !!!!!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • burki (2018-05-20 11:17) Zgłoś naruszenie 00

  Dałem pytanie ile zrobiła na konwojach i posta usuneli ......A teraz ile zarobiła od PO ????? Ją celebrytke na wszystko stać .Zrobi z siebie ofiarę że do pociągu nie może wśąść a do tira wsiadała

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!