« Powrót do artykułu

Po wyroku TK: Prawidłowości wyboru społecznych inspektorów pracy nie sprawdzi nawet sąd

Przy ich wyłanianiu brakuje jakiejkolwiek zewnętrznej kontroli, w tym również ze strony pracodawcy. A ostatnie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego sankcjonuje budzące wątpliwości przepisy.

audyt kontrola

żródło: ShutterStock

Jeżeli u pracodawcy działa więcej niż jedna organizacja zakładowa, to wybory powinny być przeprowadzane wspólnie przez wszystkie działające u niego związki zawodowe.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Spoełczny(2018-05-10 22:23) Zgłoś naruszenie 40

    Przykro Mi ale to praktycznie już nie działa. Sam Sejm załatwił SIP a KP sprowadzajac do dwóch przepisów 1.przełozony ma zawsze racje ,2. jeżeli nie ma patrz pkt nr 1. Jezeli mozna było w tym kraju robotnikom którzy pierwszy urlop mieli po roku pracy (stare czasy) ( za każdy rok przepracowany nawet ten pierwszy jest obowiązek udzielić urlopu -prawo do wypoczynku) ,a nastepnie jakby takich zaległych urlopów nie było wprowadzić na zakończenie urlop proporcjonalny dla tych robotników czym okradziono cała populacje.jeżeli można było wprowadzić kiedyś przepis ,że za niedziele nalezy się tylko dzień wolny czyniąc z Tych ludzi darmową siłe , jezeli można było wprowadzić darmowe dyż domowe art 151 KP,zlikwidować dodatki za warunki uciązliwe i szkodliwe, ukraść wstecznie emrytury za taką prace wprowadzając POmostowki o które kazdy musi sie sądzić -- to w tym kraju nie ma już prawa a wiec wszystko to fikcja.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!