« Powrót do artykułu

Kłopotliwy spadek po gimnazjum: Zamieszanie z liceami dotknie 720 tys. uczniów

Zamieszanie z liceami to efekt stylu, w jakim MEN likwiduje gimnazja. Reforma dotknie 720 tys. uczniów.

szkoła

żródło: ShutterStock

W 2023 r. mają już być trudniejsze, a w dodatku z przedmiotów dodatkowych też ma obowiązywać próg 30 proc. wymaganych do zaliczenia (dziś trzeba go przekroczyć tylko w przypadku języka polskiego, matematyki i języka obcego).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Jfjkfdld(2018-04-23 16:55) Zgłoś naruszenie 101

  Na miejscu dyrektorów liceów ograniczyłabym do minimum klasy dla uczniów po reformie. Okrutne ale prawdziwe. Dzieciaki robiące 3 lata gimnazjum w dwa (7 i 8 klasa) "jakościowo" wypadną gorzej od gimnazjalistów. Wiedza wtloczona na siłę, bezrozumnie, bo w takim czasie po prostu się nie da. Pierwsze trzy roczniki z wyjątkami będą się nadawać do branżówek. Może o to chodziło? O wykazaniem się sukcesem szkół dla fizycznych?

  Odpowiedz
 • Rozum+(2018-04-23 21:15) Zgłoś naruszenie 91

  Rozwalili gimnazja Trybunał Konstytucyjny, sądy, rozwalają gospodarkę, armię, służby. Biorą jeszcze za to nagrody. Obsadzają stołki matołkami. PRL bis. Tragedia narodowa. Boże chroń Polskę!!!

  Odpowiedz
 • Nauczciel(2018-04-24 08:01) Zgłoś naruszenie 91

  Dopiero teraz medialne zostało to zauważone a przecież reforma trwa już rok . Najbardziej poszkodowane są dzieci z obecnych 6, 7 klas bo im podstawy nauczania zmieniono w trakcie realizacji starych podstaw. Dzieci z 7 kas zarabiają w 7 i 8 kasie różnice programowe z klas 4,5,6. Roczniki które się za rok spotkają w liceum powinny być nauczane wg dwoch różnych programów. Min. Zalewska zrobiła to aby nie można było cofnąć reformy ze szkodą dla dzieci, za to powinna ponieść konsekwencje.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Gość(2018-04-23 21:07) Zgłoś naruszenie 50

  Jest jeszcze rocznik 2005 ,którego autor artykułu nie wymienił, czyli kumulacja 3ch roczników.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!