« Powrót do artykułu

Nowe reguły przeciwdziałania przemocy domowej

Procedura Niebieskiej Karty będzie uruchamiana w przypadku zdiagnozowania agresji w rodzinie, a nie występowania konfliktu np. między skłóconymi małżonkami.

przemoc kobieta

żródło: ShutterStock

MRPiPS chce zmienić budzący wiele kontrowersji art. 12a ustawy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Palestra(2018-01-23 14:25) Zgłoś naruszenie 80

  "Jak zapowiada MRPiPS, cała procedura ma być uproszczona. Jej wszczęcie będzie zaś następowało, gdy doszło do zdiagnozowania przemocy w rodzinie, a nie zwykłego konfliktu między jej członkami." Tym samym ponownie potwierdzono, że procedura NK służyła do tej pory- i pewnie nic się nie zmieni- do składania celowo fałszywych zawiadomień, by mieć podkładkę do spraw cywilnych (np. opiekuńczych, rozwodowych). Już mówił o tym kilka lat temu raport NIK, dotyczący procedury NK. Kobiety pytane prze Policję mówiły, że adwokat kazał im ją zakładać do sprawy rozwodowej (sic). Sprawcy fałszywych zawiadomień nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.

  Odpowiedz
 • Ale(2018-01-23 11:34) Zgłoś naruszenie 50

  I bardzo dobrze, bo było mnóstwo nadużyć. Nagle co druga kobieta w sytuacji rozwodu, przypomniała sobie, że od wielu lat jest ofiarą przemocy. Nawet zdjęcie pod artykułem jest stygmatyzujące, męska dłoń a w tle kobieta. Przecież przemoc nie ma płci.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • A_Szczecin(2018-01-23 15:04) Zgłoś naruszenie 30

  Trzeba coś zrobić. Większość kobiet w/przed sprawach rozwodowych nagle staje się rzekomymi ofiarami przemocy. Dodatkowo powinny być wprowadzone surowe kary za bezpodstawne pomówienia!!!!!!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!