« Powrót do artykułu

Komornicy nakładają grzywny na urzędników ZUS. W tle spór z ich pracodawcą

 Emeryci i renciści to podobno najlepsi dłużnicy. Nie dość, że w większości wychowani w czasach, gdy długi wypadało spłacać, to jeszcze co miesiąc otrzymują stałe świadczenie, którego ani oni, ani tym bardziej ZUS nie mogą ukryć. Komornicy mają więc ułatwione zadanie – wystarczy, że poinformują ZUS o egzekucji, a ten musi część emerytury lub renty potrącić i im przekazać.

księgowa, podatki, księgowy, urzędnik

żródło: ShutterStock

Spór sprowadza się do tego, że komornicy chcą potrąceń większych, niż dopuszcza ZUS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (17)

 • Inspektor(2018-01-12 09:33) Zgłoś naruszenie 2910

  Razem z tymi Komornikami do starszych ,nieporadnych krewnych III i IV stopnia witają długi spadkowe Ich zmarłych członków rodzin.„Złe Kredyty” -niespłacone przez zapijaczonych zmarłych razem z tzw "dobrodziejstwem" wciskane są już krewnym IV stopnia i Ich dzieciom. Ludzie zwyczajnie nie znający się na prawie lub biedni ,nie spodziewający się niczego, nie reagujący w porę na terminy są „maczani po uszy” gdyż od chwili Ich objęcia oprocentowanie karne wierzycieli wzrasta totalnie a i to co Oni naliczają przed tym faktem też woła o pomstę do nieba. Skupujący długi ,wierzyciele znają kruczki. Wy jednak prawnicy żerujecie na tym procederze gdyż od każdego tak wrobionego macie kasę. „Mało”wpisy ,wypisy itp.. --za Wami idą nawet całe prawie „mafie prawniczo – windykacyjne”, skupujące nawet przedawnione długi tzw „adwokaci diabłów”. Tylko wówczas gdy się zmieni KPC „na domniemanie odrzucenia dla krewnych III i dalszego stopnia” -można to zmienić . Sami sobie tego koryta , zarobków na procedurze od pysków nie odstawicie. Wszak nauczeni jesteście łatwych pieniędzy.

  Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
 • prawnik(2018-01-12 08:41) Zgłoś naruszenie 206

  Paranoja. ps. Kwota wolna jest tak niska, że po ostatnich podwyżkach cen żywności ze względów czysto humanitarnych nie powinno być wątpliwości, że emerytowi winna zostać w kieszeni owa kwotka netto. Jak umrze - nic więcej nie spłaci.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • logan(2018-01-12 14:33) Zgłoś naruszenie 166

  Komornik powinien być organem państwowym na państwowej pensji. Żadne grzywny urzędnikom ZuSu by wtedy nie groziły. Życie toczyłoby się leniwie, bez ekscesów, bez zabranych ciągników etc.

  Odpowiedz
 • piniusz(2018-01-12 12:37) Zgłoś naruszenie 145

  jak to pięknie pani ujęła"w większości wychowani w czasach, gdy długi wypadało spłacać,"-dziś już nie, a nawet obciach być frajerem spłacającym swoje zobowiązania-kto to widział?-czy może do tych czasów,kształcąc młodzież powrócić

  Odpowiedz
 • pastor_alibaba(2018-01-12 18:35) Zgłoś naruszenie 71

  A można wiedzieć, kiedy to skończyły się owe złote czasy, kiedy długi wypadało spłacać? Wydawało mi się, że postawa długów nie płacę, patrzta jaki jestę sprytny to właściwość umysłowych troglodytów i ludzi o mentalności osiedlowego cwaniaczka, w każdym razie wstydliwy margines każdego społeczeństwa. Nagle dowiaduję się, że to już cała epoka i to na dodatek miniona. Ktoś coś?

  Odpowiedz
 • Nj(2018-01-13 19:28) Zgłoś naruszenie 38

  Komornik to mniej niż 0

  Odpowiedz
 • Amigos(2018-01-12 14:11) Zgłoś naruszenie 26

  Nie jest prawdą, że grzywna może wynosić nawet do 2 000,- zł. Grzywna musi wynosić dokładnie 2 000,- zł, bo posłowie z Sejmu nie przewidzieli możliwości nałożenia innej kwoty. Zapraszam do lektury kpc przed pisaniem artykułu.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • PogromcyDebetów(2018-01-12 17:14) Zgłoś naruszenie 21

  Jak to mówią: nosił wilk razy kilka...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!