« Powrót do artykułu

Nie tylko prawo do zasiłku: Zobacz, jakie obowiązki ma bezrobotny

Bezrobotny musi zgłaszać się do urzędu pracy w wyznaczonym terminie, przejść badania lekarskie, a także korzystać ze staży proponowanych przez pośredniak.

bezrobocie, praca

żródło: ShutterStock

W momencie, gdy bezrobotny podejmuje zatrudnienie czy inną pracę zarobkową, ma 7 dni na przekazanie tej informacji do urzędu pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • dejwid(2017-11-14 10:39) Zgłoś naruszenie 170

  Zasiłek w Polsce to kpina, zarówno jego wysokość jak i czas wypłacania oraz wymogi do spełnienia aby go dostawać. Bezrobotny w Polsce jest nikim a nierzadko ludzie traktują takiego kogoś jak nieudacznika, boją się że się zarażą jakby był trędowaty. Komu UP pomógł znaleźć pracę? Znajomkom w urzędzie. Tylko staże za grosze a potem kop w tyłek i następny. Na te staże castingi jak na dyrektora a nierzadko bez znajomości nie ma szans na staż w tych mniejszych miejscowościach. Przecież Polska jest na prawie 30stym miejscu w Europie jeśli chodzi o środki wydawane na walkę z bezrobociem i aktywizację ludzi bez pracy. No ale statystyka bezrobocia jest piękna na papierze, prawie jak Niemcy więc to się nie zmieni. A realia są jakie są, rynek pracownika to jest może w IT i nic poza tym. Wszędzie rynek pracodawcy i zabawa w pana i chama, wyzysk, bezpłacie i wymagania z kosmosu. No i ten płacz i kwik od lat że robić nie ma komu bo przecież za 1400 netto żyjesz godnie w tym kraju. Tak, pożyjesz godnie góra tydzień może dwa jak masz własne lokum.

  Odpowiedz
 • 😎(2018-01-03 10:52) Zgłoś naruszenie 90

  Zlikwidować te PUP to jest jedna wielka PATOLGIA

  Odpowiedz
 • Nieznany(2017-11-14 09:59) Zgłoś naruszenie 00

  Pozbawienie statusu osoby bezrobotnej następuje na okres: 120 dni w przypadku pierwszej odmowy, 180 w przypadku drugiej odmowy, 270 dni w przypadku trzeciej i każdej kolejnej odmowy

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!