« Powrót do artykułu

Poradnia ubezpieczeniowa z 26 października

Gdy przedsiębiorca przez ostatnie cztery lata bardzo często przebywał na zwolnieniach lekarskich, uzasadniona jest wątpliwość, czy prowadzi on swoją działalność gospodarczą w sposób ciągły. Najbardziej istotne znaczenie ma jednak to, czy w ciągu tych czterech lat rzeczywiście był w stanie prowadzić firmę, mimo istniejących schorzeń i przyjmowanych leków. Tych ustaleń może dokonać jedynie biegły lekarz psychiatra. Przedsiębiorca powinien więc w odwołaniu od decyzji ZUS złożyć wniosek o dopuszczenie dowodu z pisemnej opinii wskazanego biegłego na tę okoliczność.

prawo, przepisy, sąd, wyrok, orzeczenie

żródło: ShutterStock

prawo, przepisy, sąd, wyrok, orzeczenieStanowisko ZUS o odmowie prawa do świadczenia rehabilitacyjnego z tego powodu, że nie ma rokowań na odzyskanie zdolności do pracy w okresie 12 miesięcy, jest sprzeczne z wykładnią dokonaną przez SN. Złożenie odwołania jest więc jak najbardziej zasadne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!