« Powrót do artykułu

Dobra osobiste sposobem na związki, czyli jak Biedronka radzi sobie ze związkami zawodowymi

Firmy mogą ostrzegać związkowców, którzy podają nieprawdziwe informacje na jej temat. Ale pozwy powinny dotyczyć całej organizacji, a nie konkretnego działacza.

Biedronka

żródło: ShutterStock

Firma ma oczywiście prawo bronić swojego dobrego imienia, jeśli uważa, że jest ono naruszane.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Jurek(2017-08-10 19:51) Zgłoś naruszenie 41

  Jak się coś mówi, to się bierze za to odpowiedzialność. Jeśli mówią prawdę, to żaden sąd im nic nie zrobi. Jeśli kłamią, to bardzo dobrze że zrobi. W czym problem?

  Odpowiedz
 • JT(2017-08-10 09:57) Zgłoś naruszenie 40

  Mam inne zdanie niż mecenas Zawadzka w zakresie odpowiedzialności przewodniczącego. Jeżeli przewodniczący związku wyraża zranię komisji zakładowej poparte uchwała lub innym komunikatem, to odpowiedzialność faktycznie ponoszą członkowie tej komisji. Jeżeli jest to jednak zdanie osobiste, to pełniona funkcja nie zwalnia z odpowiedzialności.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kol(2017-11-07 15:17) Zgłoś naruszenie 00

  prawnicy zawsze beda popierac Swojego Klienta gdyż jest on ich chlebodawcą i zawsze będą go utwierdzać w przekonaniu że ma rację ... dopiero gdy dojdzie do roztrzygniecia sądowego wówczas okaże się kto ma rację lub lepsze argumenty

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!