« Powrót do artykułu

Dowóz niepełnosprawnego dziecka do szkoły: Za powrót rodzica powinna zapłacić gmina

Miasto Kraków powinno pokryć pełne koszty dowozu niepełnosprawnego dziecka do szkoły. Ma obowiązek zapłacić nie tylko za podróż dziecka, lecz także za opiekuna – matka niepełnosprawnej dziewczynki wygrała w sądzie I instancji z miastem. Zgodnie z wyrokiem gmina powinna zapłacić za cztery przejazdy dziennie, czyli także za te, kiedy matka nie towarzyszy już córce, wracając do domu albo jadąc po nią do szkoły.

Dziecko niepełnosprawne w szkole

żródło: ShutterStock

Samorząd argumentował, że nie wiadomo, gdzie rodzic będzie jechał po odwiezieniu dziecka do szkoły.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Angelika Suśniak(2018-04-12 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Trwają konsultacje społeczne dotyczące zmian w ustawie Prawo Oświatowe w części dotyczącej zasad zwrotu kosztów dla rodziców, którzy sami odwożą swoje niepełnosprawne dziecko do szkoły. MEN będzie wydawało rozporządzenie, które ustali zasady do których będą musiały stosować się Gminy. Każdy zainteresowany może zabrać głos w tej sprawie poprzez formularz konsultacyjny . Projekt zmiany ustawy, Druk 761, konsultacje trwają do 23 kwietnia 2018. Rodzice, którzy mają problemy z egzekwowaniem zwrotu od gmin, lub którym gminy zwracają kwoty niepokrywające zwrotu kosztów. Piszcie swoje uwagi. Im będzie więcej pism tym większa szansa, że opracowane rozporządzenie będzie pokrywać realne koszty. Strona www.senat.gov.pl , na samym dole strony po lewej "konsultacje społeczne" , otworzy się formularz konsultacyjny i wpisujemy swoje dane. W okienku "Typ projektu i numer ustawy i druku" z listy wybieramy -Projekt ustawy o zmianie ustawy-Prawo Oświatowe, druk senacki nr 761, termin konsultacji upływa 23 kwietnia 2018. I wpisać swoje uwagi w Treść. Mogą wypowiadać się osoby prywatne, stowarzyszenia, organizacje, OPP. Wyraźmy swoją opinię . Zapoznać się z drukiem 761 można na stronie senatu wybrać "PRACE" otworzy się podstrona i tam z listy po lewej Druki wpisać numer druku 761 i jest PDF z propozycjami zmian.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!