« Powrót do artykułu

Od 1 lipca wyższa kwota wolna od potrąceń

Pobieram od kilku lat rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Nie mam długiego stażu pracy, więc jest to renta minimalna. Po tegorocznych podwyżkach ZUS powinien wypłacać mi 854 zł, ale zalegam z alimentami na mojego syna. Dług jest potrącany z mojej renty. Otrzymuję więc do ręki dużo mniej. Słyszałem, że ZUS będzie mógł potrącać teraz mniejsze kwoty. Czy to prawda? Wiem, że była żona zwróciła się do ZUS z pominięciem komornika. Czy coś się zmieni w tym zakresie?

dom podatki pieniądze

żródło: ShutterStock

562,50 zł tyle obecnie wynosi kwota wolna od potrąceń w przypadku renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (9)

 • Tobi(2017-07-01 21:23) Zgłoś naruszenie 125

  A kiedy wyższa kwota wolna od podatku w kampanii wyborczej obiecywał Duda oraz Szydło Miało być 8 tys. dla każdego, A tak poratowałoby emerytów. Obiecanki cacanki.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • maria(2017-07-01 22:54) Zgłoś naruszenie 114

  Emerytura i renta bez podatku ,już raz od poborów został pobrany podatek. Co z kwotą wolną od podatku jest jedną z najniższych w europie, Czy za 3000 tys. można przeżyć panie Duda,bezduszne państwo nawet z sierot zdziera podatek.Wstyd mi że mamy 21 wiek a emeryci i renciści po 40 latach pracy żyją na skraju ubóstwa i grzebią po śmietnikach, a płaca minimalna ledwie starcza na opłaty. To się nazywa demokracja 40 letnie byczki idą na emeryturę a niektórzy po przepracowaniu 40 lat zostają z niczym,o przepraszam zmarnowanym zdrowiem bez prawa do renty.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Franka(2017-07-02 08:15) Zgłoś naruszenie 59

  Kłamstwa i tylko kłamstwa tej tz dobrej zmiany,oszuści ,którzy okradają naród aby dać sadurskiej a emerytowi podwyżka typu2-3 płn .wstydzcie sie za wasze kłamstwa mafio *******

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Bogdan z Gdańska(2017-07-07 11:09) Zgłoś naruszenie 10

  Do Szanownego Pana Lecha Wałęsy! Na kilkanaście dni przed przybyciem do Polski mówiłem i pisałem, że nastąpi spotkanie Pana Wałęsy z Prezydentem USA Panem Donaldem Trumpem tylko wówczas jak PSU **** ZAROŚNIE, a JEST JUŻ TAK MAŁA JAK 5 GROSZY. I moje słowa sprawdziły się. Co na to powie Bolek?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!