« Powrót do artykułu

Praca tymczasowa krok po kroku. Wady i zalety tej formy zatrudnienia

To szczególna forma zatrudnienia. Oferty zarobkowania w tym systemie znajdą młodzi ludzie, którzy z powodu wieku i niewielkich kwalifikacji nie mogą liczyć na etat. Mogą się nią zainteresować studenci, którzy czas na zarabianie pieniędzy mają tylko w określonych dniach tygodnia. To rozwiązanie także dla tych, którzy stracili pracę i szybko potrzebują nowej, by załatać dziurę w budżecie. Jest to też oferta dla ludzi po pięćdziesiątce, którym trudno znaleźć stałą pracę odpowiadającą ich kwalifikacjom. To wreszcie jedna z możliwości znalezienia zajęcia za granicą.

praca pracownik

żródło: ShutterStock

Praca tymczasowa krok po kroku

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • no tak(2017-06-09 13:03) Zgłoś naruszenie 10

    Dla pracownika minusem tej formy pracy jest brak plusów. Kolejna regulacja zatrudnienia, która miała rozmontowywać ochronę pracowniczą wynikająca z KP. Istnienie tej formy zatrudnienia wynika z tego, że pracownicy byli zdesperowani brakiem pracy i byli gotowi podejmować prace na tak niekorzystnych warunkach. Kto był twórcą tej ustawy? Myślicie, że może jakąś ultra-prawica? Otóż, tu zaskoczenie - tą antypracowniczą ustawę uchwaliła lewica. Rządził wtedy Miller.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!