« Powrót do artykułu

Agencjom rekrutacyjnym grożą kontrole i kary. Problemem przepisy o ochronie danych osobowych

Firmy mają już niewiele czasu na dostosowanie się do unijnych wymogów w zakresie ochrony danych osobowych – alarmuje Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia. Te, które nie zdążą, muszą liczyć się z karami – do 20 mln euro.

rekrutacja

żródło: ShutterStock

Dane pracownika będzie można wykorzystywać tylko na podstawie jego dobrowolnego i świadomego wyrażenia woli na przetwarzanie danych osobowych w konkretnym celu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

  • oszukany(2017-06-01 18:34) Zgłoś naruszenie 31

    Każdy trochę kumaty Polak,wie że takie pośrednictwo ,jest niczym innym jak okradaniem ludzi pracy najemnej,im więcej pośredników to woda mniej przejrzysta ,a w mętnej wodzie,drugim wrzodem ,są tak zwane firmy windykacyjne,malwersacje ,kombinację,pod ochroną prawa/ułomnego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • oszukany(2017-06-02 13:50) Zgłoś naruszenie 10

    Szanowny/Miko/ proszę zejdż na ziemię,co dzień widzę tych zahukanych karierowiczów,nie mogą doprosić swego tysiąca od agencji.Zapewne jesteś z tych kombinatorów,mam siedemdziesiątkę ,i skale porównawczą jak ludzie zatrudnieni przez zakład,po prostu normalnie są traktowani,a jak Ci podesłani przez cwaniaków z agencji.Horror.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!