« Powrót do artykułu

Świadczenie pielęgnacyjne i rodzicielskie: Rząd odbiera wsparcie niektórym rodzinom

Nie będzie można pobierać jednocześnie świadczeń pielęgnacyjnego i rodzicielskiego. Ponadto na urlopie wychowawczym rodzic będzie mógł otrzymać tylko jeden dodatek do zasiłku.

Rządowe wsparcie

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Rządowe wsparcie

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Matka(2017-05-15 19:48) Zgłoś naruszenie 70

  To jeśli według rządu to dobra zmiana bo " wszystko będzie czytelne " to równie dobrze byłoby czytelne gdyby była zmiana w drugą stronę. Czytelny zapis, że dodatek wychowawczy należy się na każde dziecko urodzone podczas jednego porodu tak jak uchwalił to NSA . I jak można zabrać pomoc finansową rodzicom dzieci niepełnosprawnych albo to albo to ??? Niech RZĄD ZROBI CIĘCIA U SIEBIE !!!!! Niech sobie zabiorą chociaż po 1/4 miesięcznych pensji i dododatków a pomogą rodzinom właśnie wieloraczków, dzieci niepelnosprawnych, rodzinom wielodzietnym tam gdzie ta pomoc jest naprawdę potrzebna. Można zmienić ustawę 500+ gdzie na 2 i kolejne dziecko dostają nawet ci , którzy zarabiają po 10tys miesięcznie a nie dostaje samotna matka, która ma 1601 miesięcznie!!!!! Gdzie tu logika, gdzie niby obiecana polityka prorodzinna???? WSTYD !!!!

  Odpowiedz
 • Z zewnątrz(2017-05-10 17:01) Zgłoś naruszenie 40

  Ten dodatek powinien być włączony w system ogólny, gdyż przez swą nadzwyczajność wprowadza po prostu chaos, który nigdy się nie skończy.

  Odpowiedz
 • Marlena(2017-05-10 17:52) Zgłoś naruszenie 40

  Pytanie:kiedy poprawka wejdzie w życie?

  Odpowiedz
 • beata(2018-01-22 19:59) Zgłoś naruszenie 00

  Poprawka weszła w życie od września 2017r

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!