« Powrót do artykułu

Ciężarne na garnuszku ZUS. Agencje znalazły sposób, aby nie stracić na rządowych pomysłach

Pracodawcy: zasiłek w okresie całej ciąży powinien wypłacać od razu organ rentowy. Eksperci: inaczej czeka nas wypychanie pracownic tymczasowych na zwolnienia lekarskie albo oferowanie śmieciówek.

płód, kobieta w ciąży

żródło: ShutterStock

Chodzi o to, aby w przypadku pracownicy tymczasowej koszty ponosił od początku ZUS wypłacając w okresie całej ciąży zasiłek równy zasiłkowi macierzyńskiemu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • A(2017-03-10 11:08) Zgłoś naruszenie 1510

  Bo bezczelność ciężarnych przechodzi wszelkie granice. Już od 2 m-ca idą na zwolnienie i siedzą w domu jak te larwy, pomimo, że większości z nich nic nie dolega. Jeśli ciąża im tak szkodzi, to przecież nie muszą na nią się decydować. Płodzenie się kosztem innych jest szczególnie żenujące, bo posiadanie potomstwa jest osobistą sprawą każdego.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kleo(2017-03-09 11:29) Zgłoś naruszenie 1011

  chory kraj. A przecież ciąża jest normalnym stanem, który pracownica może 1-5 razy w życiu przejść i nie wiem dlaczego uważamy, że to taka tragedia dla biznesu. Bez ciężarnych nie będzie dzieci, nie będzie w przyszłości klientów kupujących towary i usługi, nie będzie pracujących na emerytów. Każdy szef powinien się zastanowić skąd się wziął na świecie i co by było gdyby jego matka w czasach komuny rezygnowała z macierzyństa ze strachu przed bezrobociem.... Żal i żenada te całe akcje ze zwalnianiem, straszeniem, nieoferowaniem umowy o pracę, "bo jeszcze w ciąże zajdzie".

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Anna(2017-03-12 17:00) Zgłoś naruszenie 42

  Co 3 tygodnie trafiłam do szpitala bo nie mogłam powstrzymać wymiotów i tak do końca ciąży. Kiedyś reż cwaniakowalam że ciąża to nie choroba. Nie można wszystkich mierzyć swoją miarą.

  Odpowiedz
 • Ramen(2017-03-11 00:21) Zgłoś naruszenie 23

  Jestem w 6 tygodniu, całymi dniami mam nudności podwyższoną temperaturę i umysł nie pracuje mi normalnie, nie mam koncentracji i czuje się ciągle śpiąca. Przed ciążą nikt nie wie jak ją zniesie. Ja mam wrażenie, że choruje i musze leżeć w ciepłym łóżku. Podobno po trzecim miesiącu ciąża łagodnieje, więc jeszcze 8 tyg grypopodobnych męczarni przede mną.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!