Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zmiany w prawie pracy: Kto skorzysta na nowej stawce godzinowej?

Zleceniobiorcy i samozatrudnieni Proponowana regulacja ma dotyczyć zleceniobiorców i samozatrudnionych na zasadach zbliżonych do pracowniczych. Obejmie ona także umowy o świadczenie usług, do których stosuje się przepisy takie jak w przypadku umowy zlecenia, gdy przedmiotem umowy jest wykonanie zlecenia lub świadczenia usług związanych z działalnością jednej ze stron. Ustawa ma mieć zastosowanie zatem do wszystkich umów, bez względu na sposób ustalania wynagrodzenia (wg stawki godzinowej, miesięcznej, tygodniowej itp.).
Zleceniobiorcy i samozatrudnieni Proponowana regulacja ma dotyczyć zleceniobiorców i samozatrudnionych na zasadach zbliżonych do pracowniczych. Obejmie ona także umowy o świadczenie usług, do których stosuje się przepisy takie jak w przypadku umowy zlecenia, gdy przedmiotem umowy jest wykonanie zlecenia lub świadczenia usług związanych z działalnością jednej ze stron. Ustawa ma mieć zastosowanie zatem do wszystkich umów, bez względu na sposób ustalania wynagrodzenia (wg stawki godzinowej, miesięcznej, tygodniowej itp.). / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Reklama

Komentarze(3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Wiesiek
  2016-04-30 23:18:00
  W jaki sposób wpłynie to na zwalnianie pracowników ochrony. Prezesi i dyrektorzy będą wykonywali pracę za ochroniarzy ?.
  0
 • Pracownik ochrony
  2016-05-01 17:15:38
  Niech te cwaniaki pokażą jak się pracuje za psie pieniądze` to wtedy zrozumią pewne sprawy.Ale to jest jeszcze długa droga bardzo długa,ale powoli.
  0
 • kejro
  2016-05-12 14:05:04
  Z tego wynika, że na umowę o pracę stawka za godzinę może być niższa niż 12 zł.
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej