Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Program 500+: Dzieci radykalnie zwiększą dochody i wydatki rodzin

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Dzieci radykalnie zwięszą dochody i wydatki rodzin
Dzieci radykalnie zwięszą dochody i wydatki rodzin / Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Komentarze(8)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • prawda
  2016-02-29 11:33:54
  Ustawa 500+ nie spełnia kryterium żadnego programu gdyż jest chaotyczna a przez to aspołeczna ( zabiera nieraz biednym żeby dać zamożnym), krzywdząca i poniżająca sporą część rodziców i ich dzieci. Bo nie można dzielić dzieci na tych którym się należy bo potrzebują z założenia i te dzieci, nie raz bardzo potrzebujące, którym z założenia się nie należy. To nie program, tylko rozdawnictwo kiełbasy powyborczej dla jednych kosztem drugich. Program wsparcia dzieci to jest w rozwiniętych krajach UE- Niemczech, Anglii czy Francji gdzie środki są wypłacane na każde dziecko. Tam nie ma dzieci gorszych i lepszych dlatego, że rządzący rzeczywiście pragną wesprzeć dzieci, a nie udają, bo trzeba jakoś się wykręcić z obietnicy wyborczej. Ustawa jest mocno nie moralna, krzywdząca sporą część społeczeństwa, zwłaszcza dzieci, bo jak takiemu dziecku wytłumaczyć dlaczego jemu się nie należy, zwłaszcza gdy samotnie wychowująca go mama bądź zarabiające grosze rodzice ciężko pracują, a obok są niepracujący smakosze wódy co napłodzili sobie bezmyślnie dzieci na które dostaną kolejne pieniądze, więc do pracy już nie pójdą nigdy. Nie mówię o tych co się śmieją że będzie dla żony na waciki czy kosmetyczkę. Pomysłodawcom 500+ gratuluje bezmyślności oraz wyjątkowych umiejętności trwonienia publicznych pieniędzy na wątpliwe projekty. Przy czym udało im się wzbudzić poczucie niesprawiedliwości u dużej części społeczeństwa a co za tym idzie - brak zaufania co do słuszności swoich działań już do końca kadencji..
  3
 • dowody +
  2016-03-01 09:01:52
  Do strat należy również dodać poczucie krzywdy i niesprawiedliwości u gorszych dzieci i ich rodziców którzy z pewnością wezmą to pod uwagę i nie zmarnują szansy zamieszkać w którymś z rozwiniętych krajów Unii. Bo nic bardziej nie uleczy od miłości do własnego kraju jak potężny kop i uznanie za rodzinę niegodną wsparcia na tle zamożnych rodzin, które je otrzymają i oczywiście patologii która najwyżej będzie miała na tydzień czy dwa więcej chlania.
  2
 • prawda
  2016-02-29 11:46:44
  Pomysłodawcom 500+ gratuluje bezmyślności oraz wyjątkowych umiejętności trwonienia publicznych pieniędzy na wątpliwe projekty, ponieważ w wielu przypadkach te środki zostały źle adresowane. Przy czym najbardziej udało im się wzbudzić poczucie niesprawiedliwości u dużej części społeczeństwa a co za tym idzie - brak zaufania co do słuszności swoich działań już do końca kadencji..
  3
 • tawsgdvxz
  2016-02-29 18:32:56
  1. Zwiększą dochody patologii, milionerów i garstki klasy średniej, która jakimś cudem zdecydowała się na drugie dziecko. 2. Zwiększą wydatki (bankowe, w sklepach, spadek wartości złotówki itd.) pozostałych obywateli, w tym 3 milionów gorszych dzieci.
  2
 • prawda
  2016-02-29 11:38:31
  Ustawa 500+ nie spełnia kryterium żadnego programu gdyż jest chaotyczna a przez to aspołeczna ( zabiera nieraz biednym żeby dać zamożnym), krzywdząca i poniżająca sporą część rodziców i ich dzieci. Bo nie można dzielić dzieci na tych którym się należy bo potrzebują z założenia i te dzieci, nie raz bardzo potrzebujące, którym z założenia się nie należy. To nie program, tylko rozdawnictwo kiełbasy powyborczej dla jednych kosztem drugich. Program wsparcia dzieci to jest w rozwiniętych krajach UE- Niemczech, Anglii czy Francji gdzie środki są wypłacane na każde dziecko. Tam nie ma dzieci gorszych i lepszych dlatego, że rządzący rzeczywiście pragną wesprzeć dzieci, a nie udają, bo trzeba jakoś się wykręcić z obietnicy wyborczej. Ustawa jest mocno nie moralna, krzywdząca sporą część społeczeństwa, zwłaszcza dzieci, bo jak takiemu dziecku wytłumaczyć dlaczego jemu się nie należy, zwłaszcza gdy samotnie wychowująca go mama bądź zarabiające grosze rodzice ciężko pracują, a obok są niepracujący smakosze wódy co napłodzili sobie bezmyślnie dzieci na które dostaną kolejne pieniądze, więc do pracy już nie pójdą nigdy. Nie mówię o tych co się śmieją że będzie dla żony na waciki czy kosmetyczkę.
  2
 • xyz
  2016-03-01 11:31:57
  Patologia jest rodzina, gdzie nikt nie pracuje i nawet nie zamierza pracować tylko wyciągają rękę do mopsu. Poza tym mama owszem ma 4 czy 5 dzieci ale każde z innym ojcem i oczywiście klepią biedę - to jest patologia. Co innego rodzina, która ma dużo dzieci, rodzice pracują i jest co do garnka włożyć. Poza tym 500 zł powinno być na pierwsze dziecko.
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • Iwona
  2016-03-01 10:57:45
  Trudno, ludzie aspołeczni z jednym dzieckiem. Chętnie obrzucacie epitetami rodziny z kilkorgiem dzieci wyzywając od patologii. Przyjmijcie do wiadomości, że te pieniądze po prostu tym rodzinom się należą za wkład w rozwój Polski.
  10

Zobacz więcej