Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jakie dodatki na dziecko można otrzymać do zasiłku rodzinnego

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka przysługuje w wysokości 170 zł miesięcznie na dziecko, nie więcej jednak niż 340 zł na wszystkie dzieci. Zwiększa się on o 80 zł, jeśli chodzi o dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, jednak nie więcej jednak niż o 160 zł na wszystkie dzieci. Dodatkowe pieniądze w tym wypadku przysługują samotnie wychowującym dziecko matce, ojcu opiekunowi faktycznemu lub prawnemu dziecka, jeżeli nie zostało zasądzone świadczenie alimentacyjne na rzecz dziecka od drugiego z rodziców dziecka, ponieważ: - drugi z rodziców dziecka nie żyje; - ojciec dziecka jest nieznany; - powództwo o ustalenie świadczenia alimentacyjnego od drugiego z rodziców zostało oddalone. Ten dodatek może otrzymywać także pełnoletnia osoba do ukończenia 24 roku życia, ucząca się w szkole lub w szkole wyższej, jeżeli jej rodzice nie żyją.
Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka przysługuje w wysokości 170 zł miesięcznie na dziecko, nie więcej jednak niż 340 zł na wszystkie dzieci. Zwiększa się on o 80 zł, jeśli chodzi o dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, jednak nie więcej jednak niż o 160 zł na wszystkie dzieci. Dodatkowe pieniądze w tym wypadku przysługują samotnie wychowującym dziecko matce, ojcu opiekunowi faktycznemu lub prawnemu dziecka, jeżeli nie zostało zasądzone świadczenie alimentacyjne na rzecz dziecka od drugiego z rodziców dziecka, ponieważ: - drugi z rodziców dziecka nie żyje; - ojciec dziecka jest nieznany; - powództwo o ustalenie świadczenia alimentacyjnego od drugiego z rodziców zostało oddalone. Ten dodatek może otrzymywać także pełnoletnia osoba do ukończenia 24 roku życia, ucząca się w szkole lub w szkole wyższej, jeżeli jej rodzice nie żyją. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej