Zasiłki i świadczenia

5 marca 2019 r.

W przypadku gdy osoba złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 września do 31 września danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada tego roku.

Jak zgłosić wniosek o 500 plus na pierwsze dziecko?5 marca 2019 r.

Jarosław Kaczyński złożył aż pięć przedwyborczych obietnic. Jedną z nich było wprowadzenie 500+ na pierwsze dziecko już od 1 lipca 2019 roku. Oczywiście pod warunkiem, że PiS wygra wybory. Jednak należy wciąż pamiętać, że zanim nowy program wejdzie w życie i obejmie rodziny niezależnie od kryterium dochodowego, niektóre z nich wciąż mogą otrzymywać 500 plus na pierwsze dziecko. Oczywiście spełniając określone kryterium dochodowe.

27 lutego 2019 r.

Michalina Topolewska

Pominięte prawo, pominięci opiekunowie27 lutego 2019 r.

Świadczenie 500+ będzie wypłacane na każde dziecko. Coś, co do tej pory wydawało się niemożliwe, czego budżet nie mógł w żaden sposób udźwignąć, wkrótce stanie się rzeczywistością. Prosty przekaz, efektowna obietnica, krótki, bo już od lipca, czas realizacji. Powstaje tylko pytanie, czy skoro nasza narodowa skarbonka ma się tak dobrze i są w niej wolne pieniądze – wcale zresztą niemałe – to czy powinny być przeznaczone akurat na ten cel?

Polecane

Polecane