Zasiłki i świadczenia

28 marca 2020 r.

matka

Rodzicom dzieci do 8. roku życia będzie przysługiwać dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego28 marca 2020 r.

Będzie przysługiwać dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do 8. roku życia z powodu zamknięcia szkoły, przedszkola czy żłobka z powodu epidemii koronawirusa – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Rozwiązanie zawarto w przyjętym w nocy z piątku na sobotę przez Sejm tzw. pakiecie antykryzysowym.

12 marca 2020 r.

Sama decyzja pracodawcy o zakazie pojawiania się pracownika w firmie nie ma znaczenia dla prawa do świadczeń z ubezpieczenia społecznego. Będą one wypłacone tylko wtedy, gdy zostaną spełnione warunki określone w ustawie o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa

Dlaczego za kwarantannę wprowadzoną przez firmę ZUS nie przyzna świadczeń [PORADNIA UBEZPIECZENIOWA]12 marca 2020 r.

Jak obliczać okres zasiłkowy dla odizolowanego pracownika? Dlaczego za kwarantannę wprowadzoną przez firmę ZUS nie przyzna świadczeń? Na jakich zasadach wypłacany jest zasiłek po ustaniu ubezpieczenia, gdy były pracownik przechodzi chorobę zakaźną? Czy jest podstawa do zasiłku opiekuńczego, gdy przedszkola nie zamknięto, a tylko zaapelowano o nieprzyprowadzanie dzieci?

Polecane

Polecane