Wiadomości z działu Praca

13 grudnia 2018 r.

100 tys. zł może maksymalnie wynieść dotacja z programu.

3 mln zł dla gmin na pomoc społeczną w 2019 r.13 grudnia 2018 r.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) rozpoczęło realizację nowego programu „Od zależności ku samodzielności”. Jest on skierowany do samorządów, organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów, jeśli prowadzą działalność na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin.

13 grudnia 2018 r.

Komitet Społeczny Rady Ministrów zgodził się na darmowe leki dla ciężarnych

Kobiety w ciąży dostaną leki za darmo?13 grudnia 2018 r.

Komitet Społeczny Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował i skierował do dalszych prac założenia projektu ustawy o bezpłatnych lekach dla kobiet w ciąży – poinformowała w czwartek na Twitterze wicepremier Beata Szydło.

13 grudnia 2018 r.

Zatrudniający np. Ukraińców powinni zweryfikować ich adresy do korespondencji i najlepiej, by od początku były one polskie. ©℗ C2–3

Zatrudniasz Ukraińca? Sprawdź jego adres, możesz mieć problemy z rozwiązaniem umowy13 grudnia 2018 r.

Gdy cudzoziemiec porzuca pracę, firmie nie pozostaje nic innego, jak rozwiązać z nim umowę. Ale jak to zrobić, gdy obcokrajowiec wyjechał z Polski? Na jaki adres doręczyć mu zwolnienie z pracy? A w razie jego nieodebrania – kiedy można przyjąć fikcję, że doręczenie jest skuteczne? I wreszcie, kiedy w związku z tym można uznać, że np. stosunek pracy ostatecznie ustał?

13 grudnia 2018 r.

Młodzi lekarze mają nadzieję, że sprawa nie jest przesądzona.

Rezydenci nie chcą samodzielności na SOR13 grudnia 2018 r.

Resort chce delegować lekarzy w trakcie specjalizacji na samodzielne dyżury na szpitalnych oddziałach ratunkowych. Ma im to pomóc w szkoleniu. Ci się sprzeciwiają, twierdząc, że nie mają wystarczających umiejętności. Ich zdaniem to pomysł na załatanie dziur w grafikach.

13 grudnia 2018 r.

Jak mówi prezes Stelmański, obecnie te dzieci, które można przekierować do domów i leczyć ambulatoryjnie, są wypisywane, a te, które wymagają hospitalizacji, rozwożone po kraju.

Oddział dziecięcy w Józefowie zamknięty. Psychiatrzy pilnie poszukiwani13 grudnia 2018 r.

– W poniedziałek poinformowaliśmy wojewodę, że z powodu braku lekarzy czasowo zamykamy oddział dziecięcy w Józefowie – przyznaje Michał Stelmański, prezes Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii, pod które podlega szpital w Józefowie. Funkcjonuje tam jeszcze oddział młodzieżowy. Nie wiadomo, jak długo, gdyż także jest przepełniony i nieliczny personel pracuje w skrajnie trudnych warunkach.

Polecane

Polecane