Wiadomości z działu Praca

18 kwietnia 2019 r.

Sławomir Broniarz

Broniarz: Będziemy 26 kwietnia na Stadionie Narodowym na rozmowach w ramach okrągłego stołu [RELACJA]18 kwietnia 2019 r.

Premier Mateusz Morawiecki wraz z wicepremier Beata Szydło zaprosił w czwartek m.in. reprezentacje rodziców, ekspertów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, związkowców i opozycję na rozmowy na temat oświaty w ramach okrągłego stołu, które odbędą się w piątek, 26 kwietnia, o godz. 12 na Stadionie Narodowym. Uczestnictwo w rozmowach zapowiedział w środę szef ZNP w TVN 24. "Na pewno będziemy" - zadeklarował. Dodał jednak, że wątpliwości związkowców budzą "i miejsce, i data". "Sądziliśmy, że panu premierowi na tyle zależy na tej dyskusji, że zrobi to w możliwe najkrótszym terminie" - wyjaśnił Broniarz.

18 kwietnia 2019 r.

Nie jest możliwe zagwarantowanie określonej kwoty obniżenia wpłat na drodze umów zawieranych pomiędzy pracodawcami.

Firma nie może zapewnić stałej kwoty ulgi na PFRON18 kwietnia 2019 r.

Nabywca usług od pracodawcy udzielającego ulg we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) nie może mieć zagwarantowane w umowie, że w każdym miesiącu jej realizacji otrzyma taką samą wysokość obniżenia. Jest to związane z tym, że jej kwota jest uzależniona od wielu czynników.

Polecane

Polecane