Wiadomości z działu Praca

28 marca 2020 r.

matka

Rodzicom dzieci do 8. roku życia będzie przysługiwać dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego28 marca 2020 r.

Będzie przysługiwać dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do 8. roku życia z powodu zamknięcia szkoły, przedszkola czy żłobka z powodu epidemii koronawirusa – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Rozwiązanie zawarto w przyjętym w nocy z piątku na sobotę przez Sejm tzw. pakiecie antykryzysowym.

28 marca 2020 r.

Jak informował wcześniej resort edukacji, przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne. Uczniowie będą podchodzić do niego w swoich domach

Od poniedziałku próbne egzaminy ósmoklasisty na stronach CKE i OKE28 marca 2020 r.

W poniedziałek, 30 marca, każdy ósmoklasista będzie mógł spróbować swoich sił podczas egzaminu próbnego - poinformowało w sobotę na Twitterze Ministerstwo Edukacji . Ok. 9 rano na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji zostaną opublikowane arkusze z języka polskiego, w kolejnych dniach - z matematyki i języków obcych.

27 marca 2020 r.

W wirtualnej ofercie FINA znajdują się materiały, które mogą znaleźć zastosowanie na wszystkich szczeblach edukacji.

Zdalne lekcje: Gotowe materiały dla nauczycieli przygotowała FINA27 marca 2020 r.

Gotowe scenariusze lekcji, nowe opracowania biogramów najwybitniejszych Polaków i atrakcyjne materiały audiowizualne pozwalające na naukę z zakresu m.in. literatury, wiedzy o kulturze, a w szczególności wiedzy filmie i muzyce oraz wiedzy o społeczeństwie proponuje Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Edukacyjne treści dostępne bezpłatnie online znaleźć można m.in. na ninateka.pl, filmotekaszkolna.pl czy biogramy.pl.

Polecane

Polecane