Wiadomości z działu Praca

29 maja 2020 r.

Szef MEN zauważył, że zawieszenie zajęć stacjonarnych spowodowało, że zmieniło się nastawienie uczniów do szkół. "Po kilku tygodniach kształcenia na odległość, przy braku kontaktu fizycznego uczniowie, nauczyciele i rodzice dostrzegają zalety tradycyjnej nauki. To będzie jeden z pozytywów" – ocenił

Co z uczniami, którzy nie uczestniczą w zajęciach zdalnych? Piontkowski: To nie minister będzie chodził po domach i sprawdzał29 maja 2020 r.

Jaka jest skala uczniów, którzy nie uczestniczą w zdalnym kształceniu i jak resort edukacji przygotowuje się na ewentualną drugą falę epidemii jesienią – pytali posłowie opozycji podczas sejmowej komisji edukacji. Szef MEN Dariusz Piontkowski odpowiedział, że za pilnowanie wypełniania obowiązku szkolnego odpowiada szkoła i samorząd.

29 maja 2020 r.

Nawet w normalnych czasach istnieje zatem spora grupa ludzi bezrobotnych, której system urzędów pracy nie widzi. Teraz ta grupa jest ogromna i rośnie szybciej niż liczba tych, którzy faktycznie zarejestrowali się w urzędzie. Liczbę zarejestrowanych bezrobotnych zaniża m.in. strach.

10 proc. bezrobocia, a może być gorzej [WYWIAD]29 maja 2020 r.

Jedni obywatele Unii skazani są na chaos, improwizację i zero strategii, jak u nas. Innym dane jest mieszkać w kraju racjonalności, bezpieczeństwa finansowego i zdrowotnego. Fajnie byłoby zrobić jakoś tak, żeby wszystkie rządy musiały doszlusować do wyższych standardów.

29 maja 2020 r.

Pierwsze spotkania powinny się już odbyć - do czego jednak nie doszło z powodu epidemii koronawirusa.

Resort nauki: Reforma PAN odbędzie się w formule dialogu29 maja 2020 r.

Kwestia reformy Polskiej Akademii Nauk to jeden z priorytetów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na obecną kadencję - poinformował PAP resort nauki. Zakłada on, że reforma akademii będzie przebiegała "w formule dialogu" - w procesie podobnym, jak reforma szkolnictwa wyższego.

28 maja 2020 r.

W przypadku medyków kontraktowych odwołanie do zasad współżycia społecznego jest dobrym rozwiązaniem.

Bogdanowicz: Nie można odmawiać medykom praw wynikających z konstytucji [WYWIAD]28 maja 2020 r.

- Przepis kodeksu pracy, który stanowi, że osoba ratująca życie nie może odmówić pracy ze względu na naruszenia bhp, jest niekonstytucyjny. Powinien zostać znowelizowany, aby można było uniknąć w przyszłości sporów interpretacyjnych, a lekarzom i innym ratownikom zapewnić bezpieczeństwo prawne - mówi Marcin Bogdanowicz, adwokat z Kancelarii Prawa Prywatnego i Medycznego w Warszawie, współautor bloga Prawnicylekarzom.pl

28 maja 2020 r.

Przy ograniczonej ilości pracy to pracodawca wybiera pracowników stosownie do faktycznego zapotrzebowania.

Dobór pracowników objętych przestojem nie może wiązać się z dyskryminacją28 maja 2020 r.

Zdarzają się sytuacje, gdy pracy do wykonania w zakładzie jest mniej niż zwykle i nie wystarcza jej dla wszystkich obecnych na swoich stanowiskach. Wówczas przestój dotyczy części pracowników. Pojawia się pytanie, jak wybrać tych, którzy mają pracować? Jak nie narazić się w takiej sytuacji na zarzut dyskryminacji w doborze pracowników objętych przestojem?

Polecane

Polecane