Wiadomości z działu Praca

3 lipca 2020 r.

Od czasu wybuchu pandemii wykorzystujemy wideokonferencje nawet 11-krotnie częściej3 lipca 2020 r.

Wybuch pandemii COVID-19 jeszcze długo będzie mieć oczywisty wpływ na nasze życie codzienne i gospodarkę – w tym również wzrost niektórych jej sektorów. W związku z kwarantanną, wiele firm i instytucji edukacyjnych przymusowo zaczęło odbywać spotkania online. Platforma do wideokonferencji ClickMeeting opublikowała właśnie obszerny raport, który szczegółowo analizuje wzrost wykorzystania platform webinarowych w nowych warunkach społecznych i ekonomicznych.

3 lipca 2020 r.

W większości przypadków automatyzacja wydaje się niekorzystna dla pracowników, istnieje kilka pocieszających aspektów.

Robotyzacja pracy – fakty i mity3 lipca 2020 r.

Jaka jest zależność między automatyzacją a zatrudnieniem i wynagrodzeniem pracowników? Czy ci, których mogą zastąpić roboty, stracą zatrudnienie lub ich płace zmaleją, zaś ci, których praca jest komplementarna z maszynami (np. ich serwisanci), powinni cieszyć się większym powodzeniem na rynku pracy i liczyć na podwyżki? 

3 lipca 2020 r.

Ktoś powie, że politycy dostosowują przekaz do wyborców, a ci chcą słuchać obietnic, a nie opisu rzeczywistości. To prawda, ale w tym przypadku nie można zapominać, skąd takie podejście do ZUS w społeczeństwie

Emerytury to matematyka, nie polityka [OPINIA]3 lipca 2020 r.

Podatki? Ochrona zdrowia? Polityka zagraniczna? Z kampanii prezydenckiej płynie wniosek, że to nic ciekawego dla wyborców. Przynajmniej w porównaniu z ubezpieczeniami społecznymi. Według kandydatów i ich sztabów przeciętnego Polaka, niezależnie od wieku, interesuje przede wszystkim to, kiedy przejdzie na emeryturę i jak wysoka ona będzie.

2 lipca 2020 r.

Resorty wskazują wprawdzie, że powyższa regulacja ma charakter stanowczy, ale też zaznaczają, że fundusz socjalny wcale nie musi być przymusowo odchudzony. Nadal można bowiem zwiększać fundusz, np. zyskiem netto do podziału, i korzystać z nadwyżek środków z lat poprzednich

Mimo ścięcia odpisów, środki ZFŚS można zwiększyć2 lipca 2020 r.

Artykuł 15ge ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. poz. 374; ost.zm. Dz.U. poz. 1086) przewiduje ograniczenie wysokości odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych oraz niewypłacanie innych świadczeń o charakterze socjalno-bytowym niż określone w przepisach o ZFŚS.

Polecane

Polecane