Wiadomości z działu Praca

2 kwietnia 2020 r.

Rozwiązania zawarte w Ustawie COVID-19 obejmują nie tylko przedsiębiorców zapewniających miejsca pracy, ale również osoby, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą czy wykonują prace na podstawie umów cywilnoprawnych.

Tarcza antykryzysowa: Świadczenia postojowe [DLA KOGO, WYSOKOŚĆ ŚWIADCZENIA]2 kwietnia 2020 r.

Rozwiązania zawarte w Ustawie COVID-19 obejmują nie tylko przedsiębiorców zapewniających miejsca pracy, ale również osoby, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą czy wykonują prace na podstawie umów cywilnoprawnych. Ustawodawca skierował dla nich pomoc w postaci jednorazowych wypłat, funkcjonujących pod nazwą „świadczeń postojowych”. Komu przysługują wyjaśnia ekspertka z Kancelarii Prawnej Gessel.

2 kwietnia 2020 r.

Najwięcej zakażeń w przeliczeniu na poszczególne kraje jest w USA, gdzie zarejestrowano już ponad 215 tys. przypadków Covid-19, za czego aż ponad 84 tys. w samym Nowym Jorku. Najwięcej infekcji jest wciąż w Europie, która jest epicentrum pandemii, szczególnie - Europa Zachodnia.

WHO: Wkrótce będzie ponad 1 mln osób zakażonych Covid-192 kwietnia 2020 r.

Liczba wszystkich osób zakażonych od wybuchu epidemii Covid-19 wkrótce przekroczy milion, a liczba zgonów – ponad 50 tys. - ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Przy obecnym tempie wzrostu infekcji może to nastąpić w ciągu najbliższej doby. Jednak aktywnych zakażeń jest obecnie ponad 700 tys. Pandemia dotarła już do ponad 200 krajów.

2 kwietnia 2020 r.

Zakaz wywozu respiratorów i kardiomonitorów obowiązuje aż do odwołania

Zakaz wywozu z Polski respiratorów i kardiomonitorów, ograniczenia w wywozie sprzętu ochrony osobistej2 kwietnia 2020 r.

Zakaz wywozu i sprzedaży respiratorów i kardiomonitorów poza granicami Polski oraz obowiązek informowania wojewody najpóźniej na 36 godzin przed zamiarem wywozu środków ochrony osobistej oraz płynów do dezynfekcji, zakłada rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i  zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Polecane

Polecane