Wiadomości z działu Praca

27 maja 2020 r.

Jak wyjaśnia Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS, w przepisach tarczy antykryzysowej są zasady, które obowiązują przy ustalaniu prawa do zwolnienia z obowiązku opłacania składek za marzec, kwiecień i maj.

Nie trzeba opłacać składek ZUS wykazanych w deklaracji gdy później się zatrudni nowego pracownika27 maja 2020 r.

Zwolnienie ze składek ZUS na podstawie przepisów tarczy antykryzysowej 2.0, czyli ustawy z 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. z 2020 r. poz. 695) przysługuje płatnikowi, który na 29 lutego 2020 r. zgłosił do ubezpieczeń wymaganą liczbę ubezpieczonych. Co jednak w sytuacji, gdy w marcu przedsiębiorca ten zatrudni nowego pracownika?

27 maja 2020 r.

Efekt jest taki, że po powrocie do domu uczeń musi z opiekunem odrabiać lekcje, które zostały wysłane przez nauczyciela.

Szkoły udają, że uczą27 maja 2020 r.

Uczniowie klas I‒III, którzy przychodzą do szkół, trafiają do świetlic, a uczą się dopiero po powrocie do domu – z rodzicami. Spotkania dzieci z nauczycielami w formie konsultacji na terenie placówek są raczej wyjątkiem niż regułą.

26 maja 2020 r.

Wiceminister, przedstawiając senatorom informacje o dotychczasowych i o planowanych działaniach w związku z walką z koronawirusem, powiedział, że od 1 czerwca "nastąpi sukcesywna redukcja liczby miejsc dla pacjentów z COVID-19 w obecnych szpitalach jednoimiennych w celu przywrócenia normalnej ich pracy".

Szpitale jednoimienne powinny od poniedziałku powracać do normalnej pracy26 maja 2020 r.

Szpitale jednoimienne od poniedziałku powinny sukcesywnie powracać do swojej normalnej działalności sprzed epidemii. Pozwala na to analiza danych epidemicznych. W pierwszym etapie przywróconych zostanie ponad połowa miejsc z blisko 7,5 tys. utrzymywanych w gotowości dla pacjentów z COVID-19 – zadeklarował we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Polecane

Polecane