statystyki

Wniosek o 4 tys. zł bez dodatkowych zaświadczeń

autor: Michalina Topolewska08.12.2016, 07:41; Aktualizacja: 08.12.2016, 09:16

Rodzice, których dziecko jest nieuleczalnie chore, będą musieli złożyć druk, aby otrzymać pomoc finansową z rządowego programu „Za życiem”.

Jego wzór określa załącznik do projektu rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej w sprawie wniosku o jednorazowe świadczenie. Formularz składa się z dwóch części. W pierwszej z nich rodzic będzie musiał podać dane swoje oraz dziecka, na które ma być przyznane 4 tys. zł jednorazowej zapomogi. Nie będą przy tym potrzebne informacje o pozostałych członkach rodziny, np. małżonku czy innych potomkach. Z kolei druga część wniosku ma formę oświadczenia, w którym rodzic poświadcza, że zapoznał się z warunkami uzyskania świadczenia i spełnia warunki do jego uzyskania. Musi też wskazać, czy któryś z członków jego rodziny nie przebywa w innym kraju UE. Jest to potrzebne, bo ta forma wsparcia podobnie jak zasiłek rodzinny czy 500 zł na dziecko jest objęta unijnymi przepisami o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.


Pozostało jeszcze 40% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane