statystyki

Wniosek o 4 tys. zł bez dodatkowych zaświadczeń

autor: Michalina Topolewska08.12.2016, 07:41; Aktualizacja: 08.12.2016, 09:16

Rodzice, których dziecko jest nieuleczalnie chore, będą musieli złożyć druk, aby otrzymać pomoc finansową z rządowego programu „Za życiem”.

Jego wzór określa załącznik do projektu rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej w sprawie wniosku o jednorazowe świadczenie. Formularz składa się z dwóch części. W pierwszej z nich rodzic będzie musiał podać dane swoje oraz dziecka, na które ma być przyznane 4 tys. zł jednorazowej zapomogi. Nie będą przy tym potrzebne informacje o pozostałych członkach rodziny, np. małżonku czy innych potomkach. Z kolei druga część wniosku ma formę oświadczenia, w którym rodzic poświadcza, że zapoznał się z warunkami uzyskania świadczenia i spełnia warunki do jego uzyskania. Musi też wskazać, czy któryś z członków jego rodziny nie przebywa w innym kraju UE. Jest to potrzebne, bo ta forma wsparcia podobnie jak zasiłek rodzinny czy 500 zł na dziecko jest objęta unijnymi przepisami o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.


Pozostało 40% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane