Pracodawcy wolno wyznaczyć termin na zakup okularów z dofinansowaniem

autor: Piotr Pieńkosz07.12.2016, 09:12; Aktualizacja: 07.12.2016, 10:00
Okulary Fot. Shutterstock

Okulary Fot. Shutterstockźródło: ShutterStock

Pracodawca ma zapewnić zatrudnionym na stanowiskach z monitorami ekranowymi (np. komputerowymi) profilaktyczną opiekę zdrowotną. Zakład pracy powinien wyposażyć podwładnych w okulary korygujące wzrok, jeśli wyniki badań okulistycznych wykażą potrzebę ich stosowania w trakcie wykonywania zadań służbowych. Przez pracownika rozumie się zatrudnionego, który w czasie pracy użytkuje monitor co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy. Jeśli więc ktoś ma pełen etat w firmie, musi pracować z wykorzystaniem monitora minimum cztery godziny dziennie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • Qwerty(2016-12-07 12:32) Zgłoś naruszenie 22

    Nie mozna zgodzic sie z pogladami autora w publikacji. "Zapewnic " w rozumieniu przepisu oznacza, ze trzeba poniesc koszty dostarczenia pracownikowi okularow, a nie czesc kosztow. Zdaniem organow skarbowych nie jest zapewnieniem scedowanie obowiazku zakupu na pracownika.

    Odpowiedz
  • Dorota Piórkowska(2020-01-16 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Lekarz wydaje orzeczenie, że do pracy przy komputerze potrzebne są okulary. Nie określa, że potrzebne są inne niż do tej pory były używane. Dlaczego więc wprowadzać ograniczenia inne niż data następnego badania okresowego?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane