Centrale związkowe wspólnie do prezydenta ws. pomostówek

10.12.2008, 12:09; Aktualizacja: 10.12.2008, 13:41

Trzy centrale związkowe przygotowują wspólne wystąpienie do prezydenta Lecha Kaczyńskiego dotyczące ustawy o emeryturach pomostowych, z prośbą o jej zawetowanie - poinformował przewodniczący "Solidarności" Janusz Śniadek.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (53)

  • 50+++(2008-12-14 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    Do tych wszystkich młodych, którzy życzą nam pracy do 60/65 lat, Ok zgoda ale niech no któryś z was wysiądzie z tego pociągu przed czasem to dostanie dokładkę do 70-tki, Żaden z was jełopy nie rozumie, jak to jest, kiedy po 50+ człowieka rano wszystkie kości bolą, a jak nie bolą to znaczy, że jesteś trup. To wszystko przed wami,

    Odpowiedz
  • tyle(2008-12-10 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    zawetuje i co dalej? wtedy NIKT nie dostanie a ty emerytko podwładna rydzyka zamilcz
    po co wogle pracować najlepiej jak Śniadek leżeć na brzuchu i brać 8 tysięcy co miesiąc

    Co zrobi karzeł? oczywiście że podpisze inaczej zabierze 250 tysiącom ludzi wcześniejsze emerytury

    Odpowiedz
  • oburzony na prezydenta(2008-12-10 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    Kraj nasz Polska na krawędzi bankudztwa a tu Solidarność wraz z prezydentem przeszkadzaja w reformowaniu finansów publicznych. Hańba!!!

    Odpowiedz
  • xxxx(2008-12-10 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    Moja kolezanka troche odemnie starsza ma 20 lat pracy i idzie na emeruturę ja mam 35 lat pracy i jeszcze muszę pracowac 5 lat dłużej i będę miała niższą emeryturę od niej.Tak nie może być.Ludzie upomnijmy się ostro o swoje zasłużone emerytury .

    Odpowiedz
  • Marian(2008-12-10 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy ,ktorzy przepracowali 33-35 lat powinni otrzymać wczesniejszą emeryturę. Ci wszyscy powinni zrozumieć,ze sami swoimi składkami odłożonymi i tak ich nie wykorzystają do końca życia. Nikt również nie podaje ile osob nie doczekało wieku przed emerytalnego i jaka korzysć z tego powodu pozostała dla Państwa.Ten kto ubliża Panu Prezydentowi ubliża sam sobie.Jest to człowiek wybrany przez naród i do końca kadencji należy mu się szacunek.Uważam,ze powinien zawetować ustawę. Tym ,którzy wytykają pensję Pana Sniadka niech przedstawią pensję innych dygnitarzy,Ktorzyr również wspaniale obniżyli podatki dzięki temu zyskują po 1000zł, a pozostali po kiilkanascie złotych.Ci wwszyscy popierający ten Rząd i jego buble ustawowe za parę lat przekonają się jaki poełnili błąd

    Odpowiedz
  • APEL doZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH i Posłów ,Senatorów(2008-12-10 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    --Dotyczy wyegzekwowania na Władzach RP określenia maksymalnego okresu pracy zaliczanego do stażu emerytalnego powyżej którego, każdemu pracownikowi będzie przysługiwało prawo do emerytury bez względu na jego wiek .Obecnie wielu pracowników posiada długi staż ubezpieczeniowy dochodzący do 40-45lat, a nawet dłuższy ,a mimo to nie umożliwia się Im przejścia na emeryturę .Nikt też w SEJMIE RP nie podnosi tego tematu.
    Obecnie też żaden z aktów prawnych nie przewiduje rozwiązań w którym tacy pracownicy mogli by skorzystać po przepracowaniu granicznej ilości lat z możliwości odejścia bez względu na wiek na emeryturę.
    Brak możliwości ,uzyskania zasłużonej emerytury bez względu na wiek  dla tej grupy pracowników tzw. długo-ubezpieczonych stanowi naszym zdaniem złamanie fundamentalnej zasady Sprawiedliwości Społecznej Państwa Prawa i stanowi formę wyzysku zakazanego w Konstytucji RP.

    Odpowiedz
  • z nadzieją(2008-12-10 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    Związki walczcie- włącznie ze strajkiem generalnym

    Odpowiedz
  • zenka(2008-12-10 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Do tych na forum z PO
    Odpowiedźcie mi na pytanie:
    Dlaczego wasz rząd nie zreformuje KRUSU i mundurowych?
    Dlatego bo PSL jest z wami w koalicji , a mundurowych boicie się.
    Taka jest prawda!!!
    A CO WY MYŚLICIE, ZE LUDZIE z 30 tetnim stażem pracy i wiecej będą pracować na tych co przechodza po 15 latach na emerytury.
    Myślicie że ludzie którym odebraliście wczesniejsze emerytury to ciemnogród.
    Swoje tezy to mozecie wstawiać swoim bliskim i ich pouczać.

    My i tak odwołamy się do Strasburga!!!.
    Nigdy tego nie darujemy!!!.

    Odpowiedz
  • LILKA(2008-12-10 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    ZWIĄZKI TYLKO W WAS NADZIEJA

    Odpowiedz
  • Kobieta 54(2008-12-10 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    Do 11!


    Czasami żałuje, że jest demokracja.

    Juz bys facet, za tego karła, z cała swoja tak jak i ty chorą rodzinką spadał na Syberię, albo i gorzej.

    Odpowiedz
  • niedoszła emerytka(2008-12-10 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    tak bardzo dobrze, popieram, jestem za wetem prezydenta.

    Odpowiedz
  • ekonom(2008-12-10 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    Związki mają za dużo do powiedzenia. Fakt, że kiedyś ktoś dostał jakieś przywileje nie oznacza, że muszą one trwać wiecznie. A u nas jest wyszarpywanie z budżetu, kto silniejszy, kto ma mocne związki ten ma dostać, oczywiście kosztemn słabszych. Piszecie, że chcecie weta, a macie pogląd skąd wziąść kolejne miliardy na dofinansowanie ZUS-u? Przecież to są pieniądze podatników, czyli nas wszystkich! Może być przeciez tak, że związki bronią także absurdalnych przywilejów, których wogóle nie powinno być i będą pikietować, strajkować, głodować itd., ale odpowiedzialny rząd nie powinien ustępować! Trzeba brać przykład z Pani M. Tchatcher, ona się nie bała górniczych kilofów, tylko robiła swoje. Weto to katastrofa i kompromitacja. Trzeba wreszcie zrobić porządek z emeryturami i ukrócić przywileje rodem z komuny. Związki precz od ustawy!

    Odpowiedz
  • Ald(2008-12-10 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    muahahahahhaha Kobieta 54 sondaże też przecież kłamały rok temu prawda? a jaka niby partia miałaby wygrać? bo ja lepszej nie widze od tej co teraz rządzi.

    Odpowiedz
  • ewa(2008-12-10 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    Buny Pan Tusk I Pan Boni wiedzą że już wygral bo gdzieś mają ludzi jak mają takie wyskie poparcie a pyskują i popierają PO szczególnie młodzi ludzie którzy przepracowali ogółem 10 albo 12 lat Pan Prezydent jest w Sytuacji bez wyjścia i dobrze o tym wie platforma bo w Trybunale konstytucyjnym jest przewaga ludzi Z PO np. Pan CZUMA lizus Pana TUSKA

    Odpowiedz
  • Kobieta 54(2008-12-10 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    TYLKO SZYBKIE NOWE WYBORY ROZWIAŻĄ TĘ CHORĄ SYTUACJĘ.
    SONDAŻE SĄ ROBIONE NA ZAMÓWIENIE PO-PAPRAŃCÓW I ICH POPLECZNIKÓW.
    JESZCZE TROCHE, A TO CAŁĘ TOWARZYSTWO U ŻŁOBU DOROBI SIE, ŻE NIEBAWEM BĘDZIE JAK TERAZ W GRECJI!!!

    Odpowiedz
  • niedoszła emerytka(2008-12-10 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    do nr 6. Posłuchaj mi zabrakło 20 dni. Pracuje już 35 lat ale wiek osiągnę dopiero 20.01.2009 r. Teraz będę musiała jeszcze pracować 5 lat a emeryturę bedę miała mniejszą o 1/3. Przecież to skandal. Zawsze mozna ustawe przedłużyć o rok, jest jeszcze na to szansa. To jest bubel a nie ustawa!!! POpaprańcy

    Odpowiedz
  • 5(2008-12-10 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    Do 3 aleś głupi ,gdzie ty sie uczyłeś tych mądrości.Prezydent i związki złożą nowe projekty po 2008 roku.Teraz 250 tys.osób uprzywilejowanych a 750 tys,nie a co to gorsi obywatele tej Polski.jest jeszcze Stasburg i Trybunał Europejski niech widzą jakich mamy mądrych pomysłowych rządzących.Tylko zamordyzm,ludzie walczą o swoje prawa.

    Odpowiedz
  • oburzony(2008-12-10 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO ZWIĄZKI,BRAWO,PRZECIEŻ TEN MŁODZIUTKI RZĄDZIK Z BONIM NA CZELE MA SPRACOWANYCH LUDZI ZA NIC,ZA ZŁO KONIECZNE DO WYKARMIENIA,DLATEGO PRACOWAĆ I ZDYCHAĆ NA STANOWISKACH PRACY,HAŃBA.

    Odpowiedz
  • TW(2008-12-10 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    PRZYWILEJE - NIE
    ROZWÓJ KRAJU - TAK

    albo marnotrwastwo na emertury
    albo inwestycje w kraj (infrastruktura, badania, rozwój)

    kto wskaże inne alternatywy ?

    wy drodzy związkowcy ?

    Odpowiedz
  • 3 krpoki(2008-12-10 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    1 i 2 -to naiwniacy-po nowym roku sami się przekonają,że weto prezydenta nic im nie da, a pogorszy sprawę.Uważają że jeżeli oni nie dostaną w.emerytur- to niech nikt ich nie dostanie.To jest zasada prawdziwego Polaka.

    Odpowiedz