Centrale związkowe wspólnie do prezydenta ws. pomostówek

10.12.2008, 12:09; Aktualizacja: 10.12.2008, 13:41

Trzy centrale związkowe przygotowują wspólne wystąpienie do prezydenta Lecha Kaczyńskiego dotyczące ustawy o emeryturach pomostowych, z prośbą o jej zawetowanie - poinformował przewodniczący "Solidarności" Janusz Śniadek.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (53)

  • niedoszła emerytka(2008-12-10 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    tak bardzo dobrze, popieram, jestem za wetem prezydenta.

    Odpowiedz
  • z nadzieją(2008-12-10 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    popieram - powinno być weto Prezydenta

    Odpowiedz
  • Dobrze zorientowany.(2008-12-10 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    Ale głupi ten Śniadek i inni związkowcy-popełnić chcą harakiri.Niech Prezydent zawetuje tę ustawę.Przecież nikt nie zmusi Sejmu do uchwalenia nowej ustawy.Okres obowiązywania przepisów się kończy w dniu 31 grudnia 2008 roku o północy,a TK rozpatruje przyjęte prawo-a nie nakazuje przyjęcia prawa.Poza tym przywileje zawsze mogą być odebrane-tak mówi konstytucja i taka już była wykładnia SN.

    Odpowiedz
  • oburzony(2008-12-10 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO ZWIĄZKI,BRAWO,PRZECIEŻ TEN MŁODZIUTKI RZĄDZIK Z BONIM NA CZELE MA SPRACOWANYCH LUDZI ZA NIC,ZA ZŁO KONIECZNE DO WYKARMIENIA,DLATEGO PRACOWAĆ I ZDYCHAĆ NA STANOWISKACH PRACY,HAŃBA.

    Odpowiedz
  • TW(2008-12-10 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    PRZYWILEJE - NIE
    ROZWÓJ KRAJU - TAK

    albo marnotrwastwo na emertury
    albo inwestycje w kraj (infrastruktura, badania, rozwój)

    kto wskaże inne alternatywy ?

    wy drodzy związkowcy ?

    Odpowiedz
  • 3 krpoki(2008-12-10 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    1 i 2 -to naiwniacy-po nowym roku sami się przekonają,że weto prezydenta nic im nie da, a pogorszy sprawę.Uważają że jeżeli oni nie dostaną w.emerytur- to niech nikt ich nie dostanie.To jest zasada prawdziwego Polaka.

    Odpowiedz
  • niedoszła emerytka(2008-12-10 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    do nr 6. Posłuchaj mi zabrakło 20 dni. Pracuje już 35 lat ale wiek osiągnę dopiero 20.01.2009 r. Teraz będę musiała jeszcze pracować 5 lat a emeryturę bedę miała mniejszą o 1/3. Przecież to skandal. Zawsze mozna ustawe przedłużyć o rok, jest jeszcze na to szansa. To jest bubel a nie ustawa!!! POpaprańcy

    Odpowiedz
  • 5(2008-12-10 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    Do 3 aleś głupi ,gdzie ty sie uczyłeś tych mądrości.Prezydent i związki złożą nowe projekty po 2008 roku.Teraz 250 tys.osób uprzywilejowanych a 750 tys,nie a co to gorsi obywatele tej Polski.jest jeszcze Stasburg i Trybunał Europejski niech widzą jakich mamy mądrych pomysłowych rządzących.Tylko zamordyzm,ludzie walczą o swoje prawa.

    Odpowiedz
  • Kobieta 54(2008-12-10 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    TYLKO SZYBKIE NOWE WYBORY ROZWIAŻĄ TĘ CHORĄ SYTUACJĘ.
    SONDAŻE SĄ ROBIONE NA ZAMÓWIENIE PO-PAPRAŃCÓW I ICH POPLECZNIKÓW.
    JESZCZE TROCHE, A TO CAŁĘ TOWARZYSTWO U ŻŁOBU DOROBI SIE, ŻE NIEBAWEM BĘDZIE JAK TERAZ W GRECJI!!!

    Odpowiedz
  • ekonom(2008-12-10 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    Związki mają za dużo do powiedzenia. Fakt, że kiedyś ktoś dostał jakieś przywileje nie oznacza, że muszą one trwać wiecznie. A u nas jest wyszarpywanie z budżetu, kto silniejszy, kto ma mocne związki ten ma dostać, oczywiście kosztemn słabszych. Piszecie, że chcecie weta, a macie pogląd skąd wziąść kolejne miliardy na dofinansowanie ZUS-u? Przecież to są pieniądze podatników, czyli nas wszystkich! Może być przeciez tak, że związki bronią także absurdalnych przywilejów, których wogóle nie powinno być i będą pikietować, strajkować, głodować itd., ale odpowiedzialny rząd nie powinien ustępować! Trzeba brać przykład z Pani M. Tchatcher, ona się nie bała górniczych kilofów, tylko robiła swoje. Weto to katastrofa i kompromitacja. Trzeba wreszcie zrobić porządek z emeryturami i ukrócić przywileje rodem z komuny. Związki precz od ustawy!

    Odpowiedz
  • tyle(2008-12-10 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    zawetuje i co dalej? wtedy NIKT nie dostanie a ty emerytko podwładna rydzyka zamilcz
    po co wogle pracować najlepiej jak Śniadek leżeć na brzuchu i brać 8 tysięcy co miesiąc

    Co zrobi karzeł? oczywiście że podpisze inaczej zabierze 250 tysiącom ludzi wcześniejsze emerytury

    Odpowiedz
  • Ald(2008-12-10 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    muahahahahhaha Kobieta 54 sondaże też przecież kłamały rok temu prawda? a jaka niby partia miałaby wygrać? bo ja lepszej nie widze od tej co teraz rządzi.

    Odpowiedz
  • Kobieta 54(2008-12-10 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    Do 11!


    Czasami żałuje, że jest demokracja.

    Juz bys facet, za tego karła, z cała swoja tak jak i ty chorą rodzinką spadał na Syberię, albo i gorzej.

    Odpowiedz
  • zenka(2008-12-10 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Do tych na forum z PO
    Odpowiedźcie mi na pytanie:
    Dlaczego wasz rząd nie zreformuje KRUSU i mundurowych?
    Dlatego bo PSL jest z wami w koalicji , a mundurowych boicie się.
    Taka jest prawda!!!
    A CO WY MYŚLICIE, ZE LUDZIE z 30 tetnim stażem pracy i wiecej będą pracować na tych co przechodza po 15 latach na emerytury.
    Myślicie że ludzie którym odebraliście wczesniejsze emerytury to ciemnogród.
    Swoje tezy to mozecie wstawiać swoim bliskim i ich pouczać.

    My i tak odwołamy się do Strasburga!!!.
    Nigdy tego nie darujemy!!!.

    Odpowiedz
  • 1956 z dłubi, stażem(2008-12-10 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    14 Popieram.

    Odpowiedz
  • LILKA(2008-12-10 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    ZWIĄZKI TYLKO W WAS NADZIEJA

    Odpowiedz
  • APEL doZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH i Posłów ,Senatorów(2008-12-10 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    --Dotyczy wyegzekwowania na Władzach RP określenia maksymalnego okresu pracy zaliczanego do stażu emerytalnego powyżej którego, każdemu pracownikowi będzie przysługiwało prawo do emerytury bez względu na jego wiek .Obecnie wielu pracowników posiada długi staż ubezpieczeniowy dochodzący do 40-45lat, a nawet dłuższy ,a mimo to nie umożliwia się Im przejścia na emeryturę .Nikt też w SEJMIE RP nie podnosi tego tematu.
    Obecnie też żaden z aktów prawnych nie przewiduje rozwiązań w którym tacy pracownicy mogli by skorzystać po przepracowaniu granicznej ilości lat z możliwości odejścia bez względu na wiek na emeryturę.
    Brak możliwości ,uzyskania zasłużonej emerytury bez względu na wiek  dla tej grupy pracowników tzw. długo-ubezpieczonych stanowi naszym zdaniem złamanie fundamentalnej zasady Sprawiedliwości Społecznej Państwa Prawa i stanowi formę wyzysku zakazanego w Konstytucji RP.

    Odpowiedz
  • z nadzieją(2008-12-10 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    Związki walczcie- włącznie ze strajkiem generalnym

    Odpowiedz