Centrale związkowe wspólnie do prezydenta ws. pomostówek

10.12.2008, 12:09; Aktualizacja: 10.12.2008, 13:41

Trzy centrale związkowe przygotowują wspólne wystąpienie do prezydenta Lecha Kaczyńskiego dotyczące ustawy o emeryturach pomostowych, z prośbą o jej zawetowanie - poinformował przewodniczący "Solidarności" Janusz Śniadek.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (53)

  • halina(2009-04-02 01:12) Zgłoś naruszenie 00

    Mam 53lata jestem na rencie [po operacji] przepracowałam ponad 32 lata [fizycznie-szyłam] na pozór jest to lekka praca ale cały czas siedzaca w jednej pozycji teraz mam kłopoty z kregosłupem i wiele schorzeń PYTAM SIE RZADU dlatego ze ciezko pracowałam mam 618 zl renty i co dalej Ja pracowałam ciezko rzadzacy sie uczyli za moje podatki a teraz oni żyja jak królowie a my którzy ciezko pracowaliśmy jesteśmy nędzarzami i wy myślicie że my ,,robole,, doczekamy się emerytury to wy wszystko zgarniecie sprawcie statystyki tych którzy ciężko pracowali jak długo żyją i tych którzy nigdy nie pracowali fizycznie jaka jest ich statystyka .A jak za długo żyjemy i choroby nas dopadły to wprowadzcie eutanzje i nie będzie problemu .Dla kobiet które przepracowały30 lat fizycznie to wystarczający okres emerytalny bo my pracowalyśmy jeszcze w domu wychowując dzieci //STANOWCZO PROTESTUJE WCZEŚNIEJSZYCH EMERYTUR DLA MUNDURÓWKI INAUCZYCIELI EZBEKÓW..ITP.. ALE NIE DLA TYCH CO CIĘŻKO PRACOWALI.
    JESTEM Z WAM

    Odpowiedz
  • 50+++(2008-12-14 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    Do tych wszystkich młodych, którzy życzą nam pracy do 60/65 lat, Ok zgoda ale niech no któryś z was wysiądzie z tego pociągu przed czasem to dostanie dokładkę do 70-tki, Żaden z was jełopy nie rozumie, jak to jest, kiedy po 50+ człowieka rano wszystkie kości bolą, a jak nie bolą to znaczy, że jesteś trup. To wszystko przed wami,

    Odpowiedz
  • 1955r. -Anna.(2008-12-14 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    Kobiety (WSZYSTKIE) powinny mieć choć zachowany okres przejściowy, tak jak nauczyciele !!! od rocznika 1953 .

    Odpowiedz
  • 50+++(2008-12-12 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    Wspólne veto ale tylko w sprawie pomostówek,a co z ludżmi z dużym stażem pracy to gorszy gatunek polaka.Za zawody szczególne tylko i wyłącznie odpowiednie wynagrodzenie z dodatkami za takie warunki pracy,Skrócić owszem też można ale w naprawdę ściśle określonych zawodach.

    Odpowiedz
  • rocznik 1956(2008-12-10 23:22) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram osoby z długim stażem 35/40 lat pracy (nie życia).Zostaliśmy w ZUSIE
    ,a teraz okazuje się,że ludzie z różnymi przywilejami po kilku latach pracy mają emerytury a my nadal mamy chakowac???Władz uważa,że nie ma problemu.Pracowaliśmy na okrągło włącznie sobory,często niedziele i święta,teraz się okazuje,że jesteśmy darmozjadami i leniami.SKANDAL I SLEPOTA ZAWISTNYCH I RZĄDZĄCYCH.Trzeba będzie chyba składac papiery do Zus a po odmowie do Strasburga,ale Wszyscy.

    Odpowiedz
  • Marysia 54(2008-12-10 21:13) Zgłoś naruszenie 00

    Związkowcy jesteśmy z Wami walczcie mocno nie dajcie się zastraszyć -do srtajku generalnego włącznie.Po-paprańcy każą nam pracować po 45-lub 50 lat .Byki zdrowe siedzą w sejmie siedzą i pierdzą w stołki nie rozumieją,że my już swoje lata mamy wypracowane a Tusk każe nam pracować aż do śmierci.Mamy demokrację,ale tylko dla niektórych grup zawodowych.ROBOLE muszą zapi...lać na tych nierobów,którzy przechodzą na emerytury po 15/20 latach .Bandytyzm.Hausner tez oszukał ludzi i w połowie roku zmienił ustawę nie wiadomo jakim prawem w połowie roku???NAdzieja nasza w Prezydencie Panie Kaczyński wierzymy ,że Pan coś mądrego wymyśli i nie poróżni ludzi tylko staż pracy powinien się liczyć a TUsk nam ten przywilej zabiera.OSZUST Kłamca

    Odpowiedz
  • Ana54,5(2008-12-10 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    a co z osobami ,które mają ponad 35 lat pracy,o nich się nie mówi,oni mogą dalej pracować ,oni są z żelaza???Co na to związkowcy ,o nich zapomnieli.Nikt nawet nie wspomni o tych ludziach,którzy zdrowie i siły straciły pracując w PRL a teraz w RP.O nich się milczy.

    Odpowiedz
  • Załamana(2008-12-10 20:48) Zgłoś naruszenie 00

    " Polska na krawędzi bankudztwa" - przez kogo ? przez nas pracujących 35 do 45 lat? . Niech się Rząd zabierze za aferzystów, Krus; odbiorą UB; SB; zmniejszą sobie fundusz reprezentacyjny na imprezy itd... Więzień się ma lepiej niż emeryt / stawkę dzienną ma wyższą niż my będziemy mieć po 35-45 latach pracy/ a tu się nam funduje następne 5 lat. Mamy pracować nadal tylko pytam gdzie? , młodzi bez pracy, bezrobocie 10% a po nowym roku wzrośnie bardzo. Efekt naszych rządów to człowiek po 35 latach pracy będzie na garnuszki dzieci. ALE w/g TW i"dobrze zorientowanego" robotnik po 35/40 latach pracy ma zap...lać do smierci a inni po 15; 20 latach na zasłużoną emeryturę. Rząd głuchy na głosy tych CO GO UTRZYMUJĄ. Tak wygląda POLSKA DEMOKRACJA> ZWIĄZKI WALCZYMY O NASZE PRAWA DO GODNEGO ŻYCIA PO CIĘŻKIEJ PRACY.

    Odpowiedz
  • renia(2008-12-10 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    do: KOBIETA 54
    Czy ty jesteś kobietą czy stalinowcem?
    Szkoda, że nie można ciebie wysłać na Syberię.

    Odpowiedz
  • Janek(2008-12-10 17:13) Zgłoś naruszenie 00

    Do 33: Tylko rękę ? Czemu nie ****** ?

    Odpowiedz
  • ala54(2008-12-10 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    Mam prawie 55 lat i 34 lata i 5 miesięcy lat pracy minus 1 rok urlopu wychowawczego, pół roku to chorobowe. Zdrowie takie sobie, jedna operacja "wyeliminowała" mi ważny organ, więc o długim życiu mogę tylko pomarzyć. Trudno nie miałam szczęścia. W 1999r zapisałam się do OFE bo omamiły mnie reklamy i bajanie o możliwości podjęcia całej kwoty jednorazowo i dziedziczeniu. Dziś usłyszłam w radio że emerytura z OFE to ok 100 zł. Za 5 lat będzie tego niewiele więcej. Zarabiam nieżle ale to że ZUS zabiera mi i pracodawcy ok 2 tys. miesięcznie według szacunków da mi emeryturę ok 1200 zł. Ludzie nie zdają sobie sprawy że ogromna część przyszłych emerytów otrzyma minimalną emeryturę za którą trudno będzie przeżyć. Trudno uwierzyć że ludzie których wynosiliśmy przez lata "na stołki" zgotowali większości z nas taki los.

    Odpowiedz
  • Do Dobrze zorientowany(2008-12-10 17:00) Zgłoś naruszenie 00

    Do3. Veto i już. A sejmu nie zmusi się do nowej ustawy? ZMUSI!!! Kilka dni w sejmie bez możliwości wyjscia i bez jedzenia i picia dla posłów!!! Ludzie obstawia sejm z kilofami, bombkami, oponami , skrzywdzeni zrobić są gotowi wszystko w swojej obronie. Szybko nowa ustawa powstanie, oj szybko. Nikt nie chce przywilei, tylko emerytur za 30-40 lat pracy!!!

    Odpowiedz
  • Dobrze zorientowany.(2008-12-10 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    Do 8. pod nickiem 5.Głupi(a)jesteś ty-bo składać to sobie Prezydent i może-całe stosy ustaw i co z tego trzeba mieć większość w Sejmie,która to przyjmie.Takiej samej ustawy już nie może złożyć powtórnie(prezydent-przedłużenie przepisów)bo została odrzucona-a inne podobne może sobie składać do woli i-potem głosowanie i do kosza-jak poprzednia.A jeśli chodzi o związki - to oni nie mają inicjatywy ustawodawczej-chyba że zbiorą co najmniej 100 tysięcy podpisów-a to potrwa na pewno wiele miesięcy-nie mówiąc o rozciągłości w czasie takiego procedowania.Tak to wygląda-niepoprawny(a) optymisto(tko).

    Odpowiedz
  • roczniki 50-te, chcą nas wykiwać(2008-12-10 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    ZWIĄZKOWCY- pomyślcie też o osobach / głównie z roczników 50-tych/ , którzy nie przystępowali do OFE . Dlaczego te osoby mają mieć emerytury liczone po nowemu - czyli w sposób mniej korzystny ? Powinna być przy obliczaniu emerytur ,uwzględniona grupa osób ,która nie będzie nigdy korzystać z OFE.

    Odpowiedz
  • zxc(2008-12-10 16:18) Zgłoś naruszenie 00

    No właśnie- jeżeli określi się granicę lat pracy - 35-40 lat - to w interesie pracownika będzie to,aby zatrudniający opłacał jego składki- ten chce osiągnąc 40 lat pracy składkowej. WYMUSI na PRACOdAWCY OPŁACANIE SKŁADEK BO BĘDZIE MIAŁ JAKIĆ CEL. tj.np..40 LAT PRACY. Nie trzeba będzie zbędnych kontroli przez ZUS,a wpływy do ZUS będą stopniowo wzrastać. Jakie to proste. No Tak ,ale nie dla Bonich,Chłon,itp. KOMBINOWAĆ,komplikować - to jest to.

    Odpowiedz
  • zxc(2008-12-10 16:12) Zgłoś naruszenie 00

    -/ ''Prezydent powtórzył, że nie odstąpi od 35 godzinnego tygodnia pracy i że nie podniesie wieku emerytalnego z 60 lat do 63,5 roku , czego chcą organizacje pracodawców. Chcę za to wprowadzić w życie wydłużenie okresu składkowego z 40 do 41 lat- powiedział.’’ – cyt. GW z 28.V.2008r
    Kto to powiedział – Nasz Prezydent ??? Nie – to niestety N. Sarkozy.

    Odpowiedz
  • zxc(2008-12-10 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    RZĄDZĄCY -myślcie, to naprawdę nic nie kosztuje. ZUS na tym tylko zyska. Każdy pracownik SAM będzie zabiegał o to , aby mu płacić ZUS. Ale to się uda, jak będzie każdy wiedział,że kobieta ma mieć 35 lat pracy, mężczyzna 40 lat pracy.
    Niech wreszcie przestaną bredzić o tych młodych emerytach- że w Polsce jest ich najwięcej. Premierze Donaldzie. Niech ta Fedakowa z BONIM i tymi z BCC zrobi zestawienie w poszczególnych

    Odpowiedz
  • zxc(2008-12-10 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    40 lat pracy i emerytura. Przecież ci trudno myślący w Rządzie powinni i tak o tym pomyśleć; niełatwo jest uzyskać taki /40 lat/okres składkowy-w tym wojsko. Każdy pracownik będzie domagał się od swego pracodawcy - także z BCC, aby za każdy miesiąc ten opłacił z tytułu tego zatrudnienia składki do ZUS - bo chce jak najszybciej osiągnąć tą magiczną liczbę 40 lat pracy /tym samym zwiększą się stopniowo wpłaty do ZUS/. Teraz składki do ZUS są w niczyim interesie. Nikomu to się nie opłaca. Bo w wieku 65 lat będę mieć 20 lat pracy składkowej , to otrzymam niewiele mniejszą emeryturę od tego co ma 45-50 lat pracy.

    Odpowiedz
  • !(2008-12-10 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    Kancelaria Prezydenta wydaje rocznie 180.000.000zł
    Po co ten urzad? Po co dwuwladza wykonawcza?

    Za te pieniadze mozna by 100.000 glodnych dzieci wykarmic - przez rok. Czyli co roku mozna by tyle dzieci wykarmic bo co roku sie tyle wydaje!!
    Zbedny urzad

    Odpowiedz
  • Basiu 54 popieram Cie(2008-12-10 15:42) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam sie z Basia 54 - absolutnie trzeba skonczyc te bale i bankiety - to co wyprawia Kaczynski, te Galze z udzialem zagranicznych dygnitarzy panstw z 3 ligi - za miliony zloty to skandal - nawet sobie wynajeli Rodowicz zeby im spiewala - przeciez to , samo to kosztowalo 100.000zl. Prezydent to chyba nie wie w jakim kraju zyje - za 100000zl to 100 emerytow by mialo na lekarstwa do konca zycia.

    Albo jak polecial sobie Pan Prezydent na wycieczke do Mongoli -do Korei, do Japoni - tylko po to zeby jego zona przymierzyla kimono.

    Jak polecial na szczyt Uni wynajmujac samolot za 150.000zl tylko po to zeby pojsc na bankiet - bo glosu w czasie obrat nie zabral nawet RAZ!! NAwet slowa nie powiedzial. Ale objesc sie pojechal.

    To jest Skandal

    Odpowiedz