Jakie zmiany w świadczeniach dla opiekuna osoby niepełnosprawnej od 2017 roku

autor: Agnieszka Brzostek12.12.2016, 07:00; Aktualizacja: 26.09.2017, 11:44
niepełnosprawni

Od 2017 roku opiekunowie otrzymają też zasiłek dla bezrobotnych lub świadczenie pielęgnacyjne.źródło: ShutterStock

Od 2017 roku opiekunowie osób niepełnosprawnych, którzy po śmierci podopiecznych stracą prawo do świadczenia pielęgnacyjnego, będą mogli ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych lub o świadczenie przedemerytalne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (62)

  • wiesia i grzes(2017-05-08 21:28) Zgłoś naruszenie 51

    Co tu dużo mówić my z mężem wychowujemy syna niepełnosprawnego, który ma trzy lata. Potrzebna jest rehabilitacja, a my z mężem oboje pracujemy i wychowujemy jeszcze dwoje dzieci i nam należy się urlop wypoczynkowy i nie należy nam się ani jeden dzień urlopu rehabilitacyjnego.

    Odpowiedz
  • jan(2017-09-25 14:36) Zgłoś naruszenie 41

    ten rzad to tosamo scierwo co platforma skandal mojej zonie zabrali rente socjalna a od dziecka chorowala zato za lapowki zdrowi renty dostaja wieksza czesc ma kupione renty a chorym sie zato zabiera pani rafalska mysli ze kazdy ma taka forse jak oni ponizajom ludzi chorych w gdansku moja zona ma calkowita niezdolnosc do pracy i samodzielnej egzystencji i mam wyzyc za 520 a moja zona za 450 i z tego oplaty porobic a zandowcy biora ile chca dziadostwo nastepna platforma juz nie bede glosowal na pis i nie glosujcie a ja kupe namowilem ludzi by glosowali na pis dzis namawiam nie glosujcie tak sa sprawiedliwi jak po nie glosujcie

    Odpowiedz
  • jan(2017-09-25 14:48) Zgłoś naruszenie 32

    pis to samo co platforma robi zabiera renty socjalne chorym i wtedy zyskuje kupe kasy bo chorzy dostaja z mops 450 zl miesiecznie platforma pielegnacyjnego do dochodu nie wliczala ja mam 520 opiekunczego a moja chora zona 430 zasilku stalego z mops bo pis zabral jej rente socjalna zeby dac miej chanba chanba pisowi namowilem kupe ludzi by nanich glosowali od dzis nie glosuje na pis i bede namawial by nieglosowala moja rodzina i znajomi zato co zrobili chorym od dziecka pozabierali renty i dostajemy o wiele nisze pieniadze nie glosujcie glosujcie na kukiz 15 oni inaczej zrobiom a pis nie rozni sie od platformy

    Odpowiedz
  • CHORY I STARY CO PIS NAPLUL WW TWASZ(2017-04-15 09:53) Zgłoś naruszenie 33

    ja w marcu zglaszalm ze zona ma niezdolnosc do samodzielnej egzystencji ja si niom opiekuje dopiero koniec kwietnia albo poczatek maja dostaniemy jakies pieniadze z opieki na zycie dobrze ze kradne jedzenie bo bysmy z glodu pozdychali dzieki pani rafalskiej utciwy zmuszony jest do kradzierrzy bo w gdansku czekasz 2 miesiac na kase to jest bALAGAN PIS JA OPIEKUJE SIE ZONA I LICZAM MI DOTACJIE ZASILEK ZONY PIELEGNACYJNY I WSZYSTKO CO MASZ I MUSIS CHORY KRASC BO PIS CIE ZMUSZA BO INAC\ZEJ ZDECHNIESZ Z GLODU PIS A PLATFORMA CHANBA CHORYM BIEDNYM ZALATFILI SMIERC GLODOWA JAK KUKIZ MOIL BAGNO W INNYM UBRANIU NAZRYJCIE SIE SZMATLAWCY NAPEWNO ZAGLOSUJEM NA AS PLATFORMA ZROBILA 980 NA OSOBE A PIS QQW OPIECE 420 NA OSOBE JA IDE GLOSOWAC NA PLATFORME BANDY MAMY CHORZY DOSC I ZLODZIEI

    Odpowiedz
  • JESIKA(2017-11-18 04:20) Zgłoś naruszenie 21

    ja mam meża po udarze emerytury ma 1400 zł ja nie pracuje opłaty wynoszą1200 zł zostaje mi z 200zł na życie i leki dla mnie i dla meża520 otrymywałam do pażdziernika potem mi zabrali mimo ze nie mam innych dochodów,do pracy?!!! ciekawe jak meza mam samego leżocego zostwić w domu na opiekunke mnie nie stać, co ten PIS- z nami starszymi wyrabia Oni naprawde dąza do tgo by starsi szubko umierali a mlodym dac i niech głosuja na PIS I na PiS całe życie robią starzy juz na PIS nie zarobią tylko strata dla starych Kaczyński i ciebie czeka emeryturka i oby w zdrowiu bo ciekawe jak padnie ci na zdrowie kto sie toba zajmnie KOT?!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jan(2017-10-04 08:31) Zgłoś naruszenie 21

    ktos co tak zrobil to sam jest niepelnosprawny i niepowinien pracowac jako minister skandal tyle powini dostawac osoby doroslych niepelnosprawnych bo oni wiecej lekow potrzebuja i wiecej zeczy to co pis zrobil to chanba skandal im rozumy odebralo z tego dobrobytu niech wezma moja zone a ja pozbende sie piepszonego klopotu i niech i zchecia oddam im te wyzebrane 520 zl i pozbende sie klopotu i bede mog zyc cala para niech napisza gdzie mam ja zawiesc a zaraz zawioze i pozbende sie klopotu bo to jest praca cierzka bo gornik niema tak ciezkiej pracy jak ja przy zonie ci co dostaja 520 chodcie zawiesmy chorych pod sejm i niech sie oni zajmuja pare tylko dni to klapki z oczu im spadna

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • OPIEKUNKA(2018-03-27 22:19) Zgłoś naruszenie 10

    TO TYLKO 100 euro ZA OPIEKĘ .LEPIEJ PŁACĄ W NIEMCZECH ,ALE ONI NIE OPIEKUJĄ SIĘ SWOIMI BLISKIMI TYLKO NAJMUJĄ . RÓBCIE COŚ Z TYMI PRZEPISAMI

    Odpowiedz
  • córka opiekun dwojga rodzicow (2018-07-04 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Opiekuję się dwoma rodzicami .dostaje jedyne 520 zl . miesięcznie do tego że mam już 20 lat pracy skladkowych inie składkowych nie mam już oplacanej skladki zdrowotnej { dodano mnie do skladki męża }ani nie mam opłacanej skladki na świadczenie emerytalne ..gdzie tu sprawiedliwość co mam zrobić w przypadku smierci rodzicow ....

    Odpowiedz
  • OPIEKUNKA (2018-03-27 21:59) Zgłoś naruszenie 01

    OPIEKUJĘ SIĘ 80 -LETNIM TEŚCIEM ,KTÓRY MA 1-WSZĄ GRUPĘ O PODŁOŻU PSYCHICZNYM ZREZYGNOWAŁAM Z PRACY.CZY MOGĘ LICZYĆ NA JAKIEŚ ŚWIADCZENIE

    Odpowiedz
  • matka dziecka niepełnosprawnego(2018-04-23 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    Wstyt to jest tu co wy ludzie piszecie. Sama mam dziecko niepełnosprawne i pobieram zasilek ale zebym go wogole dostala musialam isc do sadu. Moj syn ma wade genetyczna i nigdy juz nie bedzie zdrowy. Licze ze nasi politycy sie obudza i zauwaza czy opiekun doroslej osoby czy dziecka jest taki sam,wykonuje tak samo ciezka prace i walczy o godne zycie dla chorego i dla siebie. Nie atakujcie matek chorych dzieci tylko dzialajmy razem bo i wy opiekuniwie doroslych niepełnosprawnych i my matki niepełnosprawnych dzieci jestesmy tacy sami!!!!!!

    Odpowiedz