W kolejce po socjal: Rodzina 500 plus zdjęła stygmaty z zasiłków

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki29.11.2016, 07:39; Aktualizacja: 29.11.2016, 08:21
Dziecko, pieniądze

Po kwietniu liczba zasiłków nadal rosła do sierpnia, osiągając rekordowy poziom 2,2 mln, po czym spadła we wrześniu o 80 tys.źródło: ShutterStock

Rośnie liczba osób pobierających zapomogi rodzinne. To może zagrozić stabilności budżetu państwa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (51)

  • obserwatorka(2016-12-19 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    mentalność Polaków- cokolwiek by nie było i tak skrytykują ! połowa pewno tu po zawodówce jest, świata nie widziała i siedzi w swoich zapyziałych domach podglądając co sąsiad na obiad ma ! zazdrość, ciekawość, obłuda i zakłamanie krytyka wszystkiego i wszystkich na każdym kroku ! wszystkich skrytykować wokół, tylko siebie nie.

    Odpowiedz
  • ewa koby(2016-12-17 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    ewa koby to straszne 500 zeby biedni ludzie plodnili biedne dzieci mniejszosi narodowe maja wieksze prawa w eu

    Odpowiedz
  • ab(2016-12-07 12:25) Zgłoś naruszenie 20

    Dać 500+ i jeszcze świadczenia z OPS-u, to chyba za dużo. Winno się wliczać 500+ do dochodu ! Jeżeli najniższa płaca w kraju wynosiłaby 4-5 tys., to owszem. A tak nie opłaca się pracować.

    Odpowiedz
  • Jakoś przetrwamy(2016-12-02 17:41) Zgłoś naruszenie 10

    Dobre hasła i czyny. Chwała im czyli PiS. A liczyć nie nauczyli się. Już w ekonomi słabiutko.

    Odpowiedz
  • hhok(2016-11-29 23:14) Zgłoś naruszenie 122

    Do ROBOTY! Zarabiać na siebie i rodzinę a nie żerować na socjalu.

    Odpowiedz
  • Basia(2016-11-29 20:01) Zgłoś naruszenie 212

    PRZKŁAD Moja koleżanka z pracy ma dwoje dzieci i mężą za granicą - zarabia 12 tyś miesięcznie na czarno, ma 2x 500 plus.Ja mam jedno dziecko zarobki miesięczne 1 850 netto = nie mam 500.Jestem zła na niesprawiedliwość.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Obserwatorka(2016-11-29 16:50) Zgłoś naruszenie 201

    Dodam jeszcze usłyszaną rozmowę w autobusie : jedna młoda kobieta mówi do drugiej,, wiesz od grudnia będę pracowała krócej na 4/5 etatu, bo wcześniej będę w domu i obejmie mnie wtedy 500+. Druga stwierdziła, że przecież straci na i tak niewysokich zarobkach na co pierwsza jej odpowiedziała , że już przeliczyła i zyska około 300 zł.

    Odpowiedz
  • ewa koby(2016-11-29 16:07) Zgłoś naruszenie 62

    ewa koby500 plus i inne socjalne gabaryta uprawia od dawna eu ala rozmazanie dzieci teraz zaprosili jurnych uciekinierow z arabii i afryki ktos musi na renty emerytury starocie ludzkie zarobic zart polega na tym ze nie ma mozliwosci zarabiania od tego sa roboty komputery ludzie to uboczny produkt ala sekty religii i politykow tego swiata na tym swiecie panuje tylko jeden wlasciciel ewa koby

    Odpowiedz
  • kogut(2016-11-29 15:49) Zgłoś naruszenie 154

    pis trzeba jak najszybciej pozbawic władzy bo zrealizuje swoje hasło z wyborów - polska bedzie w ruinie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ihgriorgfoirg(2016-11-29 14:40) Zgłoś naruszenie 192

    No tak, bo to jest różnica jak nazwiemy pieniądze przekazane ludziom, którzy zdecydowali się na dzieci pomimo braku umiejętności czy intelektu, które mogłyby zapewnić dzieciom godne życie, bo to jest różnica jak nazwać pieniądze wyjęte z kieszeni bardziej mierzących swoje siły na zamiary bezdzietnych czy dzietnych z jednym dzieckiem.

    Odpowiedz
  • Obserwatorka(2016-11-29 14:28) Zgłoś naruszenie 186

    Według mnie 500+ powinno być ,tylko dla kobiet mających małe dzieci do 4 lat i na dzieci niepełnosprawne /bez określenia wieku /. pozostałe pieniądze powinny pójść na budowę przedszkoli. Państwo daje na wszystkie dzieci ,ale, tylko do 4 roku życia. Później dziecko do przedszkola , a mama do pracy. Na taki sposób rozdawnictwa pieniędzy jest moja zgoda. Jeśli zaś później dwoje rodziców pracuje i dalej jest im finansowo ciężko , może im budżet opłacać całkowity czynsz za mieszkanie. Najpierw praca, a później dopiero ulgi.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • km(2016-11-29 13:55) Zgłoś naruszenie 262

    to nie fantazja tylko szczera prawda zamiast pracy na cały etat bierze sie prace na pół etatu, w tych sprawach Polak z Polakiem się dogada.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hepi (2016-11-29 13:54) Zgłoś naruszenie 523

    To typowy obraz poloczka zazdrośnika, naładowanego nienawiścią do kaźdego.I to mają być katolicy Mamy jeszcze zakłamany i zachłanny kler. Czarno widzę dla mojej ojczyzny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hanys(2016-11-29 13:52) Zgłoś naruszenie 719

    Najwiecej skamlaja te swinie co kase maja!!!! Pozdrawiam was wy tepe gwozdzie!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Hanys(2016-11-29 13:44) Zgłoś naruszenie 614

    Portal dla debili i oszlomow ci co maja 500+ to nie robia pija itd dobra pomoc dla rodzin bo ledwie z wyplat starcza na wygody ich pociech!!! Polak to taka swinia!! zawistna ,przez taki ludzi jak wy to wszedzie nas maja pelna ******* Ciekawe dlaczego nikt nie opisuje naszych zagranica jak tam biora z panstwa zasilki itd!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Figo(2016-11-29 13:34) Zgłoś naruszenie 11

    Gdzie moj wpis oszolomy!!!

    Odpowiedz
  • obserwer(2016-11-29 13:23) Zgłoś naruszenie 413

    GUS podał dane o spadku inwestycji! Dlaczego GUS nie wziął pod uwagę NAJWYŻSZEJ INWESTYCJI W HISTORII POLSKI!!! To inwestycja w przyszłość narodu a więc najważniejsza inwestycja!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Art (2016-11-29 12:55) Zgłoś naruszenie 381

    Ja wraz z żoną musimy pracować za najniższe krajowe przy jednym dziecku i ledwo starcza od pierwszego do pierwszego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jjj(2016-11-29 12:47) Zgłoś naruszenie 293

    Pieniędzy nie zabraknie, po prostu zostaną dodrukowane i w ten sposób, poprzez wzrost inflacji, za 500 plus zapłacimy wszyscy bez wyjątku, w wyższych cenach towarów.

    Odpowiedz
  • ręce opadają...(2016-11-29 12:16) Zgłoś naruszenie 405

    Ludzie rzucają pracę, inkasują 1000 za dzieciaki, dokładają socjal i jeszcze ze bezrobocie z Urzędu Pracy coś wpadnie. I nagle, voila!, mają 1500-2000 zł na rękę. No to po co pracować? Pis da przecież.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz